Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


UM informuje o możliwości skorzystania z darmowej pomocy prawnej

Autor admin
Data utworzenia: 15 marzec 2019, 13:58 Wszystkich komentarzy: 0


UM informuje o możliwości skorzystania z darmowej pomocy prawnej

Na zlecenie powiatu legnickiego w Domu Schrama mieszkańcy Chojnowa będą mogli skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej - informuje Urząd Miejski.

1 stycznia 2019 roku weszła w życie ustawa zmieniająca dotychczasowe zasady działania nieodpłatnej pomocy prawnej. Z tego rodzaju świadczenia skorzystać może każdy, kto zadeklaruje, że nie jest w stanie ponieść kosztów pomocy odpłatnej.

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku mieszkańcy powiatu legnickiego, spełniający warunki określone w art. 4 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej, mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego - informuje Starostwo Powiatowe.

Na co dzień z pomocy prawnej skorzystać możemy w budynku Starostwa Powiatowego w Legnicy (pl. Słowiański 1, pokój nr 145).

Na przełomie marca i kwietnia nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana także w Chojnowie. Punkt działać będzie 28 marca oraz 4 i 11 kwietnia w godzinach od 8:00 do 12:00 w Domu Schrama.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.