Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Kolejny złodziej prądu złapany na gorącym uczynku

Autor admin
Data utworzenia: 14 marzec 2019, 13:13 Wszystkich komentarzy: 0


Kolejny złodziej prądu złapany na gorącym uczynku

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 35-letniego mieszkańca Chojnowa, który w jednym z mieszkań na terenie naszego miasta pobierał energię elektryczną poprzez nielegalne podłączenie do sieci elektrycznej. Złodziejowi grozi kara do 5 lat wiezienia, a także obowiązek uiszczenia opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

- Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnowie, w wyniku pracy operacyjnej przeprowadzili kontrolę jednego z budynków mieszkalnych na terenie Chojnowa, gdzie zatrzymali 35- letniego mężczyznę, który w jednym z mieszkań pobierał energię elektryczną poprzez nielegalne podłączenie do sieci elektrycznej. W toku wykonanych oględzin policjanci ujawnili amatorską instalację zainstalowaną do jednego z mieszkań. Instalacja była prowizoryczna i groziła zwarciem. Na miejsce funkcjonariusze wezwali pracowników Zakładu Energetycznego, którzy zdemontowali i zaplombowali nielegalne przyłącze - informuje st. sierż. Anna Tersa.

Trwa wyjaśnianie jak długo dochodziło do kradzieży prądu oraz jaka jest wartość straty zakładu energetycznego. Za kradzież energii elektrycznej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Policjanci przypominają także, że nielegalne przyłącza to zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. Amatorsko wykonana instalacja jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.