Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Kierował mając blisko 2 promile alkoholu

Autor admin
Data utworzenia: 13 marzec 2019, 12:09 Wszystkich komentarzy: 1


Kierował mając blisko 2 promile alkoholu

W minioną niedzielę funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 72-letniego kierowcę, który prowadził w stanie nietrzeźwości. Zabranie dowodu rejrestracyjnego nie poskromiło jednak nieodpowiedzialnego kierowcy, który tego samego dnia wpadł po raz drugi - tym razem jednak zatrzymanie poprzedził pościg.

- 10 marca br. po godzinie 12.00 policjanci z Komisariatu Policji w Chojnowie z polecenia Dyżurnego udali się do miejscowości Rzeszotary, gdzie miało dojść do uszkodzenia ogrodzenia przez nietrzeźwego kierującego pojazdem marki Ford - informuje st. sierż. Anna Tersa.

Badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u 72-latka prawie 2 promile alkoholu. W związku z uszkodzeniem pojazdu i brakiem badania technicznego, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, natomiast z mężczyzną udali się do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w celu wykonania czynności służbowych.

- Tego samego dnia po godzinie 16:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z polecenia Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy udali się do miejscowości Grzymalin, gdzie ponownie 72-latek miał kierować pojazdem w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze zauważyli kierującego Fordem, jednak pomimo wydawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych 72-latek nie zamierzał zatrzymać się do kontroli drogowej. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę.

Recydywista z gminy Miłkowice (z ponad promilem alkoholu) został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. W najbliższym czasie 72-latek stanie przed sądem i odpowie, m.in. za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.


Komentarze

Każdy wiek ma swoje własne prawa,
Bywa, że i starość też jest żwawa :D
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.