Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Klasyka czarnego humoru angielskiego na deskach Domu Kultury [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 10 marzec 2019, 20:34 Wszystkich komentarzy: 0


Klasyka czarnego humoru angielskiego na deskach Domu Kultury [ZDJĘCIA]

Już po raz szósty chojnowska grupa Antykwariat zaprosiła mieszkańców Chojnowa na premierę spektaklu - tym razem wybór padł na klasykę czarnego humoru angielskiego.

Sztuka "Upiór w kuchni" autorstwa polskiego pisarza Janusza Majewskiego (kryjącego się pod pseudonimem Patrick G. Clark) to opowieść o kilku tajemniczych zgonach, do których doszło w cichym pensjonacie Lotus, prowadzonym przez panią Laurę Collins i jej córkę Cynthię...

W role pań Collins wcieliły się Dorota Chopkowicz oraz Emila Grześkowiak. Na deskach Domu Kultury zobaczyć mogliśmy także: Krystynę Czapską, Różę Rzepakowską, Małgorzatę Krzywdę, Janusza Szarka, Adama Prusia oraz Stanisława Horodeckiego. Reżyserem spektaklu jest Barbara Słotwińska. Sobotnia prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców naszego miasta. Aktorów z "Antykwariatu" ponownie zobaczyć będziemy mogli już 15 marca.

Premiery chojnowskiej grupy teatralnej od kilku lat towarzyszą lokalnym obchodom Dnia Kobiet. Antykwariat początkowo działał pod kierownictwem Elwiry Kądziołki; w 2016 pieczę na grupą przejęła Barbara Słotwińska, pod kierunkiem której w minionych latach zaprezentowano m.in. "Eliksir starości", czy "Dobranocki dla dorosłych".
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.