Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


SP4news: Sukcesy uczniów / zajęcia u Świetliczaków / dni otwarte w Czwórce

Autor Szkoła Podstawowa nr 4
Data utworzenia: 07 marzec 2019, 09:53


SP4news: Sukcesy uczniów / zajęcia u Świetliczaków / dni otwarte w Czwórce

Wielki sukces uczennicy SP4- laureatki Zdolnego Ślązaczka!

Zdążyliśmy już przedstawić naszego laureata Zdolnego Ślązaczka w dziedzinie matematyki! Jednak na tym nie kończymy! Solidne przygotowanie, pilna i sumienna praca popłaca, dzięki czemu mamy zaszczyt ogłosić, iż kolejny reprezentant SP4- Maja Marysiewicz, na łamach prestiżowego konkursu naszego województwa, jakim jest właśnie Zdolny Ślązaczek, wykazała się niebywałymi umiejętnościami językowymi, efektem czego jest zdobycie tytułu laureata! Maja nie ma sobie równych w dziedzinie języka niemieckiego. Miło nam, że została doceniona w tak ważnym konkursie, a dzięki rewelacyjnemu wynikowi, zapewniła sobie stuprocentowy wynik z języka niemieckiego podczas egzaminu ósmoklasisty! Pokłony w stronę naszych laureatów za ciężką pracę, zapał, chęci i realizowanie celów! Wielkie brawa!

Czwórkowy mistrz recytacji znowu zwycięża!

Jak co roku o tej porze, do boju przystępują młodzi artyści- recytatorzy. W naszej szkole, konkursy recytatorskie od zawsze cieszą się dużym powodzeniem, kandydatów na zwycięzcę jest wielu, zaś poziom konkursów w różnych kategoriach wiekowych bardzo wysoki. Po swego rodzaju poetyckich eliminacjach szkolnych, przychodzi czas na następne- miejskie. I takie też miały miejsce w ubiegłym tygodniu, dokładniej rzecz ujmując 28 lutego. XXIV miejski etap Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego„PEGAZIK", okazał się dla naszej szkoły zwycięskim! Uczeń SP4 Bartosz Ptasznik, przygotowany przez nauczyciela j. polskiego p. Klaudię Dominiak, podbił serca jury, tym samym zdobywając I miejsce w rywalizacji z kolegami i koleżankami z klas od IV do VI, również z naszej szkoły, którym serdecznie gratulujemy. Bartosz zaprezentował fragment prozy autorstwa Doroty Suwalskiej pt. „W pogoni za króliczkiem”. Jak widać nasz uczeń nie tylko dogonił króliczka, ale także go przegonił. Czy będzie pierwszy na mecie podczas powiatowego etapu konkursu, który sobie wywalczył? O tym przekonamy się już niedługo! Trzymamy mocno kciuki!


„Spotkanie z Czwórką”, czyli dni otwarte w SP4!

A gdy wielkimi krokami zbliża się wiosna, zbliża się również czas decyzji przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców o wyborze szkoły na następne, długie 8 lat edukacji. SP4 wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rekrutowanych, organizując dni otwarte! O tym, że w naszej szkole świetnie się bawimy, wzorowo uczymy, rozwijamy swoje zainteresowania i pasje, przekonywaliśmy wszystkie przybyłe maluchy i ich rodziców 28 lutego. Początek spotkania miał miejsce w sali gimnastycznej, gdzie ciepłymi słowami zainteresowanych przywitała dyrektor szkoły p. Beata Miler- Kornicka wraz z naszą szkolną maskotką- Korczusiem. Jak mówiła pani dyrektor, Czwórka stwarza możliwości rozwoju dla każdego ucznia, rozwoju nie tylko edukacyjnego, ale także zdolności i osobowości. Jako że o potencjale, sukcesach i możliwościach naszej szkoły można mówić bardzo wiele, przybyłym zaprezentowana została garstka informacji w pigułce. Następnie głos zabrał przewodniczący Rady Rodziców- p. Tomasz Mazurkiewicz, opowiadając właśnie z perspektywy rodzica o szkole, jej możliwościach i podejmowanej współpracy. Pan Tomasz podkreślił bardzo ważny aspekt działań SP4- szkoła ta jest otwarta na zmiany, na różnego rodzaju propozycje rodziców, realizowane przy wsparciu dyrekcji, dzięki czemu wszyscy, cała społeczność szkolna bierze udział w jej kształtowaniu. Później przyszedł czas na część artystyczną- występ zespołu Brooklyn, Świetliczaków, szkolnego chóru Allegro oraz mini spektakl teatralny w wykonaniu klasy IIIb. Miłe wrażenia zabraliśmy ze sobą w dalszą drogę- drogę po szkole. Przyszli pierwszoklasiści mieli okazję zapoznać się z budynkiem SP4, jej całą bazą, samodzielnie skorzystać z nowoczesnych sprzętów, które oferujemy, a także wziąć udział w bańkowych eksperymentach, które szczególnie przypadły im do gustu. Nam zaś nie trzeba wiele mówić! Już w najbliższym tygodniu przedszkolaki z grup zerowych, będą zaproszone na małe i większe doświadczenia chemiczne w SP4! Mamy nadzieję, że czeka nas jeszcze niejedno spotkanie w Czwórce, zapraszamy!


Z cyklu „Bezpieczna Czwórka”, warsztaty pierwszej pomocy u Świetliczaków!

Mając na uwadze bezpieczeństwo i edukację dla bezpieczeństwa naszych uczniów staramy się zapewnić im różnego rodzaju zajęcia dotyczące tego tematu. Ostatnio Świetliczaki miały przyjemność spotkania z ratownikiem medycznym. Pan Gracjan Solniczek w geście uprzejmości, jako rodzic jednego z uczniów i specjalista w zakresie pierwszej pomocy zarazem, przeprowadził teoretyczno- praktyczne zajęcia z grupami świetlicowymi. Dzieciaki przypomniały sobie numery alarmowe, procedurę zgłaszania wypadku oraz wzywania pomocy. Nauczyły się także układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, a ponadto wcieliły się w rolę prawdziwych ratowników, którzy przeprowadzają akcję ratowniczą. W ćwiczeniach masażu serca pomogły niewątpliwie, przygotowane przez naszego gościa fantomy. Świetliczaki przypomniały sobie również jedną z najważniejszych zasad, a mianowicie, że każdy może pomóc, a udzielenie pomocy poszkodowanemu jest naszym obowiązkiem. Dzięki działaniom ratowniczym- mały człowiek może stać się wielkim bohaterem! I niechaj to zdanie zapadnie w pamięci naszych najmłodszych.