Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Chojnowscy policjanci zatrzymali 30-letniego kierowcę pod wpływem środków odurzających

Autor admin
Data utworzenia: 01 marzec 2019, 16:57 Wszystkich komentarzy: 1


Chojnowscy policjanci zatrzymali 30-letniego kierowcę pod wpływem środków odurzających

W miniony czwartek funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 30-letniego mieszkańca Chojnowa, który pomimo posiadania zakazu prowadzenia pojazdów kierował motorowerem, będąc pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo kierowca posiadał przy sobie narkotyki. Chojnowianin odpowie teraz przed Sądem. Za niestosowanie się do zakazu sądowego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za posiadanie środków odurzających – kara do 3 lat pozbawienia wolności a za kierowanie pod wpływem środków odurzających – do 2 lat pozbawienia wolności.

- 28 lutego br. po godzinie 18.00 w Chojnowie policjanci Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru. Funkcjonariusze w trakcie rozmowy z mężczyzną, nabrali podejrzeń, że  może znajdować się pod wpływem narkotyków. W związku z powyższym postanowili przebadać 30-latka na zawartość środków odurzających w organizmie. Wynik badania potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy. Mieszkaniec Chojnowa znajdował się pod wpływem metamfetaminy - informuje st. sierż. Anna Tersa - Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd. To jednak nie koniec problemów nieodpowiedzialnego kierowcy, gdyż policjanci ujawnili przy nim zawiniątko, w którym znajdowało się kilkanaście porcji metamfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie 30-latek stanie przed Sądem.

Niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za prowadzenie pojazdów pod wpływem środków odurzających – do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków Sąd może wymierzyć karę do 3 lat pozbawienia wolności.

KMP Legnica


Komentarze

Ryby będą płynąć póki rzeka nie wyschnie.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.