Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Strefa kiss and ride, czyli pięciominutowy parking pod chojnowskim dworcem

Autor admin
Data utworzenia: 21 luty 2019, 10:28 Wszystkich komentarzy: 4


Strefa kiss and ride, czyli pięciominutowy parking pod chojnowskim dworcem

Maksymalnie pięć minut postoju, czyli czas by pocałować, przytulić, pożegnać i pojechać - system kiss and ride, czyli całuj i jedź, ma być ułatwieniem dla kierowców, mających do tej pory problem z zaparkowaniem na placu Dworcowym.

Nowe oznakowanie dotyczy zatoczki znajdującej przy głównym wejściu do budynku remontowanego dworca.

Tego typu punkty od kilku lat funkcjonują z powodzeniem w większych miastach - ułatwiają one podwożenie samochodami pasażerów do miejsc, gdzie można się przesiąść na komunikację miejską.

W Polsce nie istnieje oficjalny znak kiss and ride, dlatego też na miejscu umieszczony został znak B-35 - zakaz postoju, który zezwala na parkowanie w tym miejscu maksymalnie do 5 minut.

A co z osobami, które chciałby zostawić samochód pod chojnowskim dworcem na dłuższy czas? Plany inwestycyjne Urzędu Miejskiego zakładają przebudowę placu Dworcowego, likwidację części peronów autobusowych i budowę na ich miejscu nowego parkingu. Pieniądze na ten cel zostały przewidziane w budżecie miasta na 2019 rok, przewidywany termin wszczęcia postępowania mającego na celu wybór wykonawcy inwestycji został przewidziany na wrzesień.Komentarze

Kto ma tego pilnować? Od kilku lat wzdłuż ul Kolejowej ( odcinki ) jest zakaz zatrzymywania się i parkowania . Policja udaje , że nie widzi stojące tam auta a może nie mają czasu.
zgłoś komentarz
Witam,

Pomysł ok, tylko należy iść za ciosem i zrobić coś z placem autobusowym tz: przerobić go na parking. Dwie zatoczki pod autobusy i busy spokojnie wystarczy. A tak obecnie jak pisze Bruno nie ma gdzie zaparkować i każdy kładzie las.ę na zakazy.
zgłoś komentarz
Strefa jest, a parking kiedyś tam, w przyszłości. A póki co radźcie sobie. Ale sama strefa nie jest złym pomysłem.

A co do zakazów to na Paderewskiego, przy moście na targowisko, są zakazy parkowania już jakoś trzy miesiące, poza ich obecnością nic się nie zmieniło.
zgłoś komentarz
Znaki drogowe wg przepisów powinny być na minimum 2m wysokości oraz od 0,5m do 2m w odległości od krawędzi jezdni. Znak zakazu parkowania przy ulicy Paderewskiego od strony kiosku nie spełnia tych przepisów:)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.