Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


PIT za 2018. Jak rozliczyć przez internet?

Autor admin
Data utworzenia: 19 luty 2019, 15:49 Wszystkich komentarzy: 0


PIT za 2018. Jak rozliczyć przez internet?

Od 2019 roku obowiązek wypełnienia rozliczeń należy do Krajowej Administracji Skarbowej. 15 lutego Ministerstwo Finansów udostępniło nam wstępnie wypełnione deklaracje podatkowe - zobacz, co należy zrobić by je sprawdzić.

Od nowego roku Krajowa Administracja Skarbowa ma obowiązek wypełniania zeznań podatkowych dla podatku dochodowego od osób fizycznych. Zeznania roczne PIT-37 oraz PIT-38 za 2018 rok zostały udostępnione 15 lutego w usłudze Twój e-PIT.

- Twój e-PIT to usługa wspierająca podatnika w wypełnianiu obowiązków podatkowych przez wykorzystanie danych, które posiada Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i bez konieczności ich ponownego podawania przez podatnika. Podniesie to jakość świadczonych usług i obsługi klienta. Podatnik oszczędzi czas i łatwiej rozliczy ulgi, ponieważ nie musi już dostarczać do urzędu skarbowego dokumentów, które potwierdzają prawo do skorzystania z odliczenia lub ulgi - informuje Ministerstwo Finansów.

Jak zaznacza minister finansów prof. Teresa Czerwińska, osoby, które skorzystają z elektronicznej formy rozliczenia podatku szybciej otrzymają zwrot nadpłaty podatku, który nastąpi w ciągu maksymalnie 45 dni.

Usługa Twój e-PIT jest dostępna dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz podatników, którzy uzyskują przychody z kapitałów pieniężnych (np. ze zbycia akcji), tj. składają PIT-37 lub PIT-38.

Zeznanie w usłudze Twój e-PIT jest wypełnione dla podatnika indywidualnie. Sposób rozliczenia można zmienić na: wspólny z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci.

Ponadto usługa Twój e-Pit automatycznie skazuje organizację pożytku publicznego (OPP), która w ubiegłym roku otrzymała od nas jeden procent podatku. Wybiera też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej OPP informacji o jednym procencie.

Szczegóły dotyczące możliwości sprawdzenia, uzupełniania i wysłania przygotowanego zeznania podatkowego przybliża film instruktażowy przygotowany przez Ministerstwo Finansów.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.