Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

„Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”

Autor Intermarché Chojnów
Data utworzenia: 29 marzec 2012, 14:45 Wszystkich komentarzy: 6


„Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”

Podczas Wielkiego Postu, Caritas obydwu parafii Chojnowskich organizuje zbiórkę produktów żywnościowych wspólnie z supermarketem INTERMARCHE dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Chojnowa.

Ideą Jałmużny Wielkopostnej jest wyrzeczenie się niewielkich przyjemności, aby w ten sposób pomóc osobom w trudnej sytuacji życiowej. Zachęcamy mieszkańców naszego miasta do włączenia się w dzieło miłosierdzia.

Akcja prowadzona jest od 27.03.2012 r. do 06.04.2012 r.Komentarze

Popieram, pamiętajcie że dobro powraca. Oddając chociaż jeden produkt być może nie wylądujecie w szpitalu z powodu świątecznego przejedzenia:) To kolejny plus tej akcji
zgłoś komentarz
Popieram akcje pomocy ale nie Caritasu .Mało kto wie że 70% ,maksymalnie 70% wpłat ,darowizn trafia do potrzebujących i to jeszcze pod warunkiem że konkretny odział dobrze pracuje a tylko 30% ma szanse na dotarcie do najuboższych .
Pracownicy Caritas mają biura,komóry ,samochody i wypłaty powyżej średniej krajowej stąd te koszty. Inna sprawa że tylko 4,5% ubrań trafia do potrzebujących ,resztę bierze firma Wtórpol .
Może pamiętacie tragedię w kopalni Halemba ,wiele firm wpłaciło spore kwoty na konto Caritas podawane w TV jednak pieniędzy szpital na oczy nie zobaczył nigdy a poparzeni górnicy mogli zapomnieć o nowoczesnych bandażach .W sumie zginęło ponad 300 tyś zł wpłacone na konta Caritas ,gdyby nie śledztwo dziennikarzy i dowody wpłat firm jak zawsze uszło by im to bez wiedzy darczyńców .Prawnie i tak im nic grozi .
zgłoś komentarz
Tymczasem koszty caritasowych zbiórek w Gnieźnie wyniosły 589 597 złotych – czyli 65 procent zebranej sumy „przepadło”.
Z naszych informacji wynika, że jest to i tak dobry wynik, bo w innych Caritasach ów wskaźnik kosztów grubo przekracza 70 procent.
Powiedzmy to jeszcze raz: Kowalski daje Caritasowi na szczytny cel jedną złotówkę i nie wie, że tylko (wg Krk „aż”) 30 groszy dostanie potrzebujący, a resztę... Chyba tylko diabeł wie, co dzieje się z resztą. Diabeł i co nieco my, bo ustaliliśmy, że niemal każdy oddział Caritasu ma jeden lub kilka własnych superkomfortowo wyposażonych ośrodków (często są to pałace wyremontowane przez państwo lub gminy i przekazane jako darowizna) z parkami, fontannami, kortami tenisowymi, basenami itp. Wypoczywają w nich głównie biskupi, z dala od wścibskich oczu świeckiej biedoty...

http://www.mafiapress.pl/d_1518.html
zgłoś komentarz
Jeśli został poruszony temat zbiórek dla potrzebujących chciałbym zwrócić uwagę na żółte kontenery ustawione na terenie naszego miasta. Wrzucając zbędne dla siebie a w dobrym stanie ubrania mamy poczucie, że pomagamy innym. Nic z tego. PCK zerwało umowę z Wtórpol gdy okazało się , że dla ubogich szły odrzuty a reszta po segregacji trafiała do sprzedaży w lumpeksach. Więc jeśli chcesz podarować komuś coś wystarczy zawiesić taką torbę na śmietniku i na pewno trafi tam gdzie potrzeba.
zgłoś komentarz
organizacje koscielne nie sa uczciwe
zgłoś komentarz
Akurat tu sie troszke mylicie nasz Caritas w chojnowie nie ma wcale jakichs super zrobionych bior, wydaje produkty pan ktory takze nie jezdzi jakimis furami tylko jest zwyklym dobrym czlowiekiem, ktory sam jest schorowany , pracuje a do tego poswieca czas dla ludzi potrzebujacych. Jezeli chcecie wiedziec w jakim miejscu jest to wszystko wydawane to zapraszam do salki przy kosciele. Bardzo zdziwily by was warunki w jakich tam ludzie czekaja a co dopiero wydaja:(...
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform