Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wystarczy kilka godzin by złapać gromadkę nieodpowiedzialnych kierowców

Autor admin
Data utworzenia: 13 luty 2019, 05:45 Wszystkich komentarzy: 0


Wystarczy kilka godzin by złapać gromadkę nieodpowiedzialnych kierowców

Pomimo licznych akcji, częstych kontroli, wielokrotnych apeli o trzeźwą jazdę oraz wysokich kar, ciągle spora ilość osób decyduje się na jazdę po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających. W ramach ostatniej akcji "Trzeźwy poranek", prowadzonej na drogach powiatu legnickiego i miasta Legnicy zatrzymano 7 osób - przy okazji wpadły również osoby bez uprawnień.

- Działania własne pn. „Trzeźwy Poranek” przeprowadzono wczoraj na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Mimo komunikatów, wielokrotnych apeli o trzeźwą jazdę, dostępnych we wszystkich tut. komendach ogólnodostępnych alkomatów, policjanci na drogach powiatu legnickiego wyeliminowali kolejnych 3 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy kierowali pojazdami na „podwójnym gazie”. Jeden z zatrzymanych mężczyzn dodatkowo posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień. Funkcjonariusze podczas kilkugodzinnej akcji zatrzymali, także kierującego toyotą, który był pod wpływem środków odurzających oraz 3 mężczyzn, którzy kierowali pojazdami posiadając zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub decyzję o cofnięciu uprawnień - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert.

Zatrzymani kierowcy stracili swoje uprawnienia do kierowania. Za jazdę w stanie po spożyciu alkoholu grozi kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat. Niestosowanie się do zakazu sądowego jest zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają również o ogólnodostępnych alkomatach z których skorzystać może każdy z nas. Jeden z nich został zamontowany w Komisariacie Policji w Chojnowie.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.