Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

"W 80 minut dookoła świata"? Tak, z Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnowie!

Autor admin
Data utworzenia: 29 marzec 2012, 13:31 Wszystkich komentarzy: 0


"W 80 minut dookoła świata"? Tak, z Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnowie!

Wyobrażacie sobie podróż trwającą 80 minut przez 6 kontynentów? Nawet Fileas Fogg XXI-wieku nie sprostałby temu zadaniu! A jednak można. Wystarczy komputer i podłączenie do Internetu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie w ramach projektu „Tydzień z Internetem 2012” zorganizowała spotkanie, któremu przyświecał jeden cel – wirtualne zwiedzanie świata. Trzy drużyny – Inkowie, Koneserzy Sztuki i Entomolodzy - przy pomocy myszki, klawiatury i monitora wykonywali zadania na przeróżnych zakątkach świata.
Podróż zaczęła się w Chojnowie. Wiodła przez Paryż, Machu Picchu, rafę koralową, dżungle, kanion… Pełna była różnych wyzwań – próbowano znaleźć diabelski młyn w okolicach Luwru, rzekę w Małpim Lesie, nurka ukrytego w rafie koralowej czy przewodnika wycieczki z pomarańczową chorągiewką. Dzięki doskonałej współpracy drużyn żadne wyzwanie nie było problemem. Ba, wykonano również pamiątkowe zdjęcia w dżungli dzikim zwierzętom, a także ozdobiono naszyjnik w stylu inkaskim!
Na dzielnych uczestników spragnionych przygód po odbytej wirtualnej wyprawie czekały Dyplomy Globtrottera.
Na koniec spotkania każdy z uczestników wypełnił anonimowy kwestionariusz dla uczestników kampanii „Tydzień z Internetem”. Każde zgłoszenie zliczane jest przez specjalny licznik, dzięki któremu poznamy aktualną liczbę uczestników. Na chwilę pisania tego tekstu było ich 3,432.

„Tydzień z Internetem” to ogólnopolska kampania mająca na celu zachęcenie jak największej liczby osób – bez względu na wiek czy płeć – do poznania możliwości Internetu. Hasłem przewodnim tegorocznej kampanii jest aktywność osób starszych i solidarność międzypokoleniowa.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform