Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Światowy Dzień Chorego w Niebieskim Parasolu

Autor admin
Data utworzenia: 11 luty 2019, 17:27 Wszystkich komentarzy: 0


Światowy Dzień Chorego w Niebieskim Parasolu

"Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie" - pod takim hasłem obchodzony jest dzisiaj 27. Światowy Dzień Chorego. W Chojnowie święto to w szczególny sposób celebrowane jest co roku w Dolnośląskim Ośrodku Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnym Niebieski Parasol.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony w 1992 roku przez św. Jana Pawła II. Święto odbywa się w czas wspomnienia objawienia Marki Bożej w Lourdes i jest wezwaniem do całego Kościoła powszechnego, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i na ciele.

Uroczystości związane ze Światowym Dniem Chorego - połączone z nabożeństwami oraz sakramentem namaszczenia chorych - odbywają się dzisiaj w całej Polsce. W Chojnowie w wyjątkowy sposób Dzień Chorych celebrowany jest w Dolnośląskim Ośrodku Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnym Niebieski Parasol.

Spotkanie rozpoczęła Msza Święta, w której obok podopiecznych i pracowników Niebieskiego Parasola, udział wzięli także przedstawiciele lokalnych samorządów - burmistrz Chojnowa Jan Serkies, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Skowroński, Grzegorz Styrkowiec - zastępca wójta gminy Chojnów oraz Krzysztof Sowiński - członek zarządu powiatu legnickiego. Nabożeństwo zostało uświetnione występem dzieci zrzeszonych w Eucharystycznym Ruchu Młodych.

Tegoroczny Światowy Dzień Chorych odbywa się pod hasłem "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie" (Mt 10,8) - Są to słowa wypowiedziane przez Jezusa, gdy wysłał apostołów do szerzenia Ewangelii, aby Jego Królestwo było propagowane przez gesty bezinteresownej miłości.

Światowy Dzień Chorego ma na celu uwrażliwienie na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym; pomagania chorym w dowartościowaniu cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej, a przede wszystkim na płaszczyźnie nadprzyrodzonej. Spotkania takie jak dzisiejsze jednoczą chorych oraz stanowią okazję do podziękowania osobom zaangażowanym w opiekę nad potrzebującymi.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform