Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Małe tablice mogą oznaczać spore problemy

Autor admin
Data utworzenia: 11 luty 2019, 11:26 Wszystkich komentarzy: 1


Małe tablice mogą oznaczać spore problemy

W połowie 2018 roku wprowadzono możliwość używania skróconej wersji tablicy rejestracyjnej. Z założenia miały one trafiać do tych samochodów, w których miejsca na "blachy" są mniejsze, niż standardowe europejskie...

Jak się okazuje, nowe rozwiązanie zyskało popularność nie tylko wśród właścicieli pojazdów sprowadzonych z Ameryki czy Japonii - dla wielu mała tablica rejestracyjna była sposobem na wyróżnienie się - darmowym odpowiednikiem indywidualnej tablicy rejestracyjnej.

Małe tablice składają się z litery oznaczającej województwo oraz kombinacji trzech cyfr i liter. Jak łatwo wywnioskować - zasób niewielkiej liczby kombinacji zaczął szybko topnieć...

Sposobem na nadużycia są wzmożone kontrole. Policja zaczęła odbierać dowody rejestracyjne samochodom z "małymi blachami" i europejskim miejscem na tablice. Do działań włączają się także Stacje Kontroli Pojazdów, które otrzymały wytyczne, by zwracać uwagę na wielkość tablic i reagować w przypadku stwierdzenia nadużycia.

Co robić w przypadku gdy popełniliśmy błąd i założyliśmy małe tablice na europejski samochód? Należy czym prędzej udać się do urzędu i złożyć wniosek o wymianę blach na normalne - dzięki temu unikniemy niechcianych nieprzyjemności.


Komentarze

Brawo, Polacy!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.