Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Lego Star Wars

Wrzosowa Kraina zaprasza na bezpłatne szkolenia z nowoczesnych form rozwoju turystyki

Author: admin
Creation date: 10 February 2019, 18:25 All comments: 0


Wrzosowa Kraina zaprasza na bezpłatne szkolenia z nowoczesnych form rozwoju turystyki

Lokalna Grupa Działania Wrzosowa Kraina zaprasza na bezpłatne szkolenia z nowoczesnych form rozwoju turystyki, które w lutym odbywać będą się m.in. w Chojnowie i Niedźwiedzicach.

W programie szkolenia:

- Questy – Wyprawy Odkrywców – prezentacja założeń i metodyki edukacyjnych gier terenowych dostępnych na obszarze gminy, obszaru LGD Wrzosowej Krainy i całej Polski, możliwości wykorzystania questów w edukacji regionalnej.

- Geocaching – międzynarodowa gra terenowa prezentująca walory i historię regionu, prezentacja geocachingu na terenie Wrzosowej Krainy, w Polsce i na świecie, zasady międzynarodowej gry, instruktaż instalacji aplikacji do gry na smartfonie i zasady użytkowania, możliwości wykorzystania geocachingu w realizacji programów nauczania w szkole,

- Wpływ gier terenowych na promocję walorów miejscowości i regionu wśród mieszkańców i turystów.

- Zajęcia praktyczne – wyjście w teren w celu znalezienia pobliskich geoskrytek i przejście questem.

Spotkania kierowane są do wszystkich osób zainteresowanych nowoczesnymi narzędziami aktywnej promocji regionu, w szczególności do: nauczycieli przyrody, historii, geografii, przedstawicieli oświaty, ośrodków kultury, pracowników urzędów, lokalnych stowarzyszeń i liderów regionu.

Spotkanie skierowane do mieszkańców gminy wiejskiej Chojnów odbędzie się 22 lutego w Świetlicy Wiejskiej w Niedźwiedzicach. Mieszkańcy miasta z oferty skorzystać będą mogli 27 lutego w Domu Schrama. Szkolenia odbywać będą się w godzinach od 9:00 do 14:00. zgłoszenia należy przysyłać nie później niż dzień przed planowanym spotkaniem na adres krzysztof.szustka@gmail.com.

- Na spotkanie prosimy zabrać ze sobą telefon (smartfon) oraz strój, dopasowany do wyjścia w teren. Uczestnicy szkolenia utrzymają zaświadczenie uczestnictwa w spotkaniu - informują organizatorzy.


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.