Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Uczestnicy Ferii w Bibliotece spotkali się z Joanną Mueller-Liczner [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 05 luty 2019, 14:00 Wszystkich komentarzy: 0


Uczestnicy Ferii w Bibliotece spotkali się z Joanną Mueller-Liczner [ZDJĘCIA]

4 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczął się cykl zajęć "Ferii w Bibliotece". W dniu dzisiejszym dzieci miały okazję spotkać się z Joanną Mueller-Liczner - poetką, redaktorką i krytyczką literacką.

Spotkanie promowało książkę "Piraci dobrej roboty i strofy o innych stworach". Teksty zgromadzone w tomie, określane jako „wierszowiązałki”, mają za zadanie ułatwiać nawiązywanie więzi między czytelnikami. W przygodach dobrych piratów oraz portretach innych stworów potrafią odnaleźć się zarówno dorośli, jak i młodsi odbiorcy.

Joanna Mueller-Liczner ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Redaktor prowadząca wydawnictwa Biuro Literackie, członkini redakcji pisma „Wakat”, współprowadząca feminarium Wspólny Pokój w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Wydała tomy poetyckie: „Somnambóle fantomowe”, „Zagniazdowniki/Gniazdowniki” (nominacja do Nagrody Literackiej Gdynia), „Wylinki”, „intima thule” (nominacja do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius), a także zbiory esejów: „Stratygrafie” (nagroda – Warszawska Premiera Literacka) i „Powlekać rosnące”. Współredagowała książki: „Solistki. Antologia poezji kobiet (1989-2009)”, „Podziemne wniebowstąpienie. Szkice o twórczości Tymoteusza Karpowicza” oraz „Warkoczami. Antologia nowej poezji”.

"Ferie w Bibliotece" kierowane są do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Zajęcia potrwają do 8 lutego.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform