Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Czy w Chojnowie powstanie delegatura wydziału komunikacji i dróg? Starosta nie mówi nie...

Autor admin
Data utworzenia: 31 styczeń 2019, 10:28 Wszystkich komentarzy: 1


Czy w Chojnowie powstanie delegatura wydziału komunikacji i dróg? Starosta nie mówi nie...

Czy istnieje szansa na utworzenie w Chojnowie delegatury wydziału komunikacji i dróg? Z takim zapytaniem do starosty Adama Babuśki zwróciła się radna Jolanta Bekaluk-Pyrz, która uważa, że takie rozwiązanie usprawniłoby załatwianie spraw mieszkańcom ziemi chojnowskiej.

Jolanta Bekaluk-Pyrz zaznacza, że mieszkańcy miasta i gminy Chojnów stanowią blisko połowę ludności powiatu legnickiego. Jej zdaniem optymalnym rozwiązaniem byłoby zorganizowanie punktu przyjęć i odbioru dokumentów przynajmniej raz w tygodniu i odbiór w innym dniu. Motywuje to, że w podobny sposób mieszkańcy składają roczne zeznania podatkowe.

- Z moich obserwacji wynika, że jest to wydział cieszący się największym zainteresowaniem naszych mieszkańców ze względu na sprawy, którymi się zajmuje. Mimo starań ze strony dotychczasowych zarządów starostwa, sprawa wciąż jest newralgiczna. Osoby załatwiające sprawy czekają w długich kolejkach. Dojeżdżający z całego powiatu tracą cenny czas, muszą się zwalniać z pracy, często kilkakrotnie, żeby załatwić rejestrację samochodu, odebranie prawa jazdy itp. - czytamy w interpelacji.

Jak zaznacza starosta Adam Babuśka, istotnym problemem przy przyjmowaniu przez oddelegowanych pracowników dokumentów w punkcie zlokalizowanym na terenie Chojnowa, będzie brak dostępu do akt kierowców, teczek pojazdów oraz centralnej ewidencji pojazdów, co utrudni prawidłową weryfikację składanych wniosków i załączników - Oddelegowanie pracowników na dwa dni w tygodniu, wyłączy ich z pracy wydziału co utrudni obsługę klientów również z terenu Chojnowa i gminy - czytamy w odpowiedzi.

Dodatkowym problemem jest siedziba takiej delegatury, która powinna znajdować się w budynku administracji samorządowej, posiadać oddzielne pomieszczenia przeznaczone na serwerownie i archiwa oraz do obsługi interesantów. Wyposażenie tych pomieszczeń, podłączenie i „osieciowanie” wykonane musiałoby być zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

- Rozwiązanie problemu wymaga rozmów z władzami samorządowymi miasta i gminy Chojnów, znalezienia najlepszej lokalizacji dla delegatury, zbilansowania kosztów związanych z jej funkcjonowaniem oraz rozważenia możliwości poprawy funkcjonowania wydziału komunikacji i dróg w Legnicy w sposób umożliwiający skrócenie czasu oczekiwania interesantów na załatwienie spraw - zaznacza Adam Babuśka, w odpowiedzi na interpelację radnej.

źródło: lca.pl

Jolanta Bekaluk - Pyrz, foto: WO(lca.pl)


Komentarze

bardzo dobra i pożądana inicjatywa teraz z każdą pierdołą trzeba jechać do legnicy a nie zawsze jest na to czas
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform