Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Gminny Chojnowski Budżet Obywatelski: Do UG wpłynęło 37 wniosków

Autor admin
Data utworzenia: 28 styczeń 2019, 15:06 Wszystkich komentarzy: 0


Gminny Chojnowski Budżet Obywatelski: Do UG wpłynęło 37 wniosków

37 wniosków dotyczących realizacji zadań w ramach IV Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego wpłynęło w tym roku do Urzędu Gminy. Teraz przyszedł czas na ich weryfikację.

Termin zgłaszania wniosków minął 25 stycznia. Każdy z przedstawionych projektów musi dotyczyć inwestycji, która mieści się w katalogu zadań własnych gminy oraz być zlokalizowana na terenach stanowiących własność gminy Chojnów. Ponadto wszystkie projekty muszą być ogólnodostępne i powinny być możliwe do realizacji w roku budżetowym 2019. W zakres budżetu GChBO nie wchodzą wydatki związane z remontem dróg oraz z wyposażeniem świetlic wiejskich. W tym roku formuła zasad GChBO przewiduje natomiast możliwość wydatkowania środków na remonty świetlic.

Listę projektów, na które będziemy mogli zagłosować, poznamy dopiero 15 lutego. Obecnie wszystkie wnioski przechodzą weryfikację formalną przez zespół ds. budżetu obywatelskiego.

Głosowanie przeprowadzone zostanie 10 marca 2019 roku w wyznaczonych punktach na terenie gminy Chojnów. Warto zagłosować, bowiem ta miejscowość, która wykaże się największym zaangażowaniem w głosowaniu, a złoży dwa wnioski w ramach GChBO, będzie mogła zrealizować dodatkowe zadanie, a więc pula środków przeznaczonych na daną miejscowość może się zwiększyć nawet od 100%.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.