Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Plac zabaw przy obecnej "Jedynce" powstanie po rozbiórce jednego ze szkolnych budynków

Autor admin
Data utworzenia: 28 styczeń 2019, 14:21 Wszystkich komentarzy: 2


Plac zabaw przy obecnej "Jedynce" powstanie po rozbiórce jednego ze szkolnych budynków

Przy szkole na ulicy Reymonta powstanie plac zabaw dla najmłodszych uczniów; najpierw jednak konieczna będzie rozbiórka jednego ze szkolnych budynków.

Budynki obecnego Gimnazjum nr 1 we wrześniu staną się siedzibą Szkoły Podstawowej nr 3. Przeprowadzka wymaga jednak przystosowania szkoły do potrzeb młodszych uczniów. O potrzebie budowy placu zabaw dla uczniów ośmioklasowej podstawówki głośno mówią rodzice.

Burmistrz Jan Serkies zaznaczał, że dzieci które od 1 września podejmą naukę w nowej siedzibie szkoły, będą mogły bez przeszkód korzystać z placu zabaw znajdującego się obok szkoły - po drugiej stronie ulicy Dąbrowskiego. Dla rodziców takie rozwiązanie nie jest jednak satysfakcjonujące, o czym poinformowali w liście otwartym skierowanym do burmistrza.

- Podczas V posiedzenia Rady Miejskiej Chojnowa poinformował Pan, Panie Burmistrzu, iż przyszła siedziba SP3 będzie miała znakomitą lokalizację, gdyż w pobliżu na terenie MOKSiRu znajdują się piękne boiska oraz nowoczesny plac zabaw. Zgadzamy się z tym, jednak korzystanie z tych miejsc będzie jedynie możliwe pod opieką opiekuna. Niewykonalne jest, aby nasze dzieci korzystały z tych miejsc w czasie przerw. Przejście na drugą stronę ulicy jest zbyt niebezpieczne. Jest to ulica o dużym natężeniu ruchu - czytamy w liście otwartym.

Rozwiązaniem ma być budowa placu zabaw na terenie szkolnym. Obiekt z którego korzystać będą mogli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 powstanie jednak dopiero po wyburzeniu jednego ze szkolnych budynków, który od kilku lat ze względu na zły stan techniczny jest nieużywany.

Niewielki parterowy budynek został wybudowany w latach 70. XX wieku. Pierwotna koncepcja zakładała jego adaptację na garaże, ostatecznie jednak wewnątrz urządzono sale lekcyjne zajęć praktyczno-technicznych i plastycznych.

Dla władz miasta priorytetem w chwili obecnej jest przystosowanie wnętrz dwóch największych szkolnych budynków. Niezbędne prace remontowe mają zostać zrealizowane zgodnie z harmonogramem ustalonym z dyrektorem szkoły do końca sierpnia. Dotychczasowe wyposażenie Szkoły Podstawowej nr 3 przeniesione zostanie do nowej siedziby, jeżeli dyrektor szkoły uzna je za przydatne.


Komentarze

Cieszy fakt, że władze przypomniały sobie o placówce. Martwi nieco brak inforacji o konkretnych terminach. Rozbiórka takiego obiektu wymaga chyba konkursu ofert, a taki nie został ogłoszony jeszcze nawet na BIPie. Wszystkie te procedury trwają, a w kolejce czeka jeszcze wymiana nawierzchni boiska kauczukowego - zamkniętego decyzją sanepidu w ubiegłym roku, oraz placu przyszkolenego składającego się z 18 studzienek, z których żadna nie jest zlicowana z nawierzchnią. Czasu coraz mniej... :/
zgłoś komentarz
Jak burmistrz Janek Obiecanek powiedział to powiedział . A czy będzie to wykonane na 1 września 2019 to już inna sprawa. On tylko powiedział. Przecież od 2 lat włodarze miasta wiedzieli o przeniesieniu dzieci do tego budynku i co zrobili? Radni byli zajęci wyborami i wielu z nich , z powodu braku kandydatów na Radnych , wygrali wybory . Hura teraz znowu sobie porządzimy .
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.