Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Coś dla Babć i coś dla Dziadków

Autor admin
Data utworzenia: 21 styczeń 2019, 14:27 Wszystkich komentarzy: 1


Coś dla Babć i coś dla Dziadków

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, w dniu jutrzejszym natomiast uczcimy naszych Dziadków! Z tej okazji pragniemy złożyć chojnowskim seniorom (i tym babciom i dziadkom co za seniorów jeszcze się nie uważają) najserdeczniejsze życzenia!

Niech nie opuszcza Was życiowa mądrość, abyście mogli dzielić się nią z Waszymi wnukami, przekazując cenne wartości.

Życzymy przede wszystkim dużo zdrowia i energii, pociechy z dzieci i wnuków oraz czerpania niekończącej się radości z obserwowania kolejnego dorastającego pokolenia.

Niech zawsze towarzyszy Wam radość płynąca z wyjątkowej relacji, jaką jest więź z wnukami.


Dzień Babci w Polsce obchodzony jest od 1964 roku. Możliwe, że polskie dzieci nie mogłyby składać życzeń swoim babciom gdyby nie gazety. Po raz pierwszy pomysł na obchodzenie tego święta pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie”. Rok później o święcie napisał „Express Poznański", w 1966 r. zaś „Express Wieczorny”. Tak oto spopularyzowało się Święto Dnia Babci. A dzień późniejszy uznano Dniem Dziadka.

W Polsce Dzień Babci zawsze obchodzony jest 21 stycznia, podobnie jak w Bułgarii i Brazylii. Hiszpanie świętują 26 lipca, we Francji jest to święto ruchome – obchodzi się je w pierwszą niedzielę marca. Amerykanie mają swoje święto, odpowiednik naszych dwudniowych Dni Babci i Dziadka - Narodowy Dzień Dziadków (National Grandparents Day). Przypada na pierwszą niedzielę po Święcie Pracy (Labour Day), który obchodzony jest w pierwszy poniedziałek września. Brytyjczycy swój National Grandparents Day obchodzą w pierwszą niedzielę października.


Komentarze

Dziękujemy...............Babcia i Dziadek...........Olci i Cezarego ?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.