Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Żyję by się włóczyć, włóczę się by żyć...

Autor admin
Data utworzenia: 23 styczeń 2019, 13:55 Wszystkich komentarzy: 0


Żyję by się włóczyć, włóczę się by żyć...

Tadeusz Rybczyński - założyciel amatorskiego Klubu Psich Zaprzęgów Sfora Chojnów, miłośnik zwierząt, przyrody, lasu oraz samotnych górskich wędrówek... był gościem piątkowego spotkania zorganizowanego w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Spotkanie było okazją do przybliżenia mieszkańcom Chojnowa kulisów psich zaprzęgów - dawniej jednej z form transportu, dziś natomiast coraz popularniejszej dyscypliny sportowej.

Dla Tadeusza Rybczyńskiego przygoda z psimi zaprzęgami rozpoczęła się ponad 10 lat temu. Impulsem była niepełnosprawność jego córki, dla której doskonałą terapią miała okazać się praca i zabawa z psem takim jak husky...

Zobacz więcej: Klub Psich Zaprzęgów "Sfora Chojnów" - Z miłości do psów

Tadeusz Rybczyński zaprezentował się jako miłośnik zwierząt, przyrody, lasu oraz samotnych górskich wędrówek z elementami bushcraftu, czyli próbie radzenia sobie poprzez korzystanie z dóbr natury, często w jak najbardziej prymitywnych warunkach.

Piątkowe spotkanie w bibliotece połączone było z prezentacją zdjęć, w tym fotografii które dokumentowały liczne wyprawy górskie.

Warto zaznaczyć, że Sfora Chojnów to klub amatorski - jego członkowie za swój cel stawiają sobie przede wszystkim dobrą zabawę i rekreację - czasem biorą również udział w akcjach charytatywnych. Dla zwierzaków weekendowe spotkania stanowią okazję do porządnego wybiegania, co jest bardzo istotne dla psów takich jak husky, które w przypadku braku aktywności mogą stać się nerwowe czy osowiałe. Spotkania integrują i są impulsem do podejmowania coraz to nowszych działań, takich jak m.in. wspólne morsowanie.

Od kilku lat członkowie klubu organizują także spotkania w lokalnych szkołach i przedszkolach, podczas których dzieci mają okazję zapoznać się ze sportami zaprzęgowymi jak i bezpieczeństwem w kontakcie z psami.

Państwu Rybczyńskim podczas spotkania w bibliotece towarzyszył pies Hades.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.