Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Mieszkaniec gm. Chojnów dwukrotnie zatrzymany za jazdę na podwójnym gazie i z podwójnym zakazem

Autor admin
Data utworzenia: 21 styczeń 2019, 12:04 Wszystkich komentarzy: 0


Mieszkaniec gm. Chojnów dwukrotnie zatrzymany za jazdę na podwójnym gazie i z podwójnym zakazem

W miniony weekend funkcjonariusze policji zatrzymali 40-letniego mieszkańca gminy Chojnów, który dwukrotnie pomimo posiadania podwójnego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów wsiadł za kierownicę samochodu, będąc pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz przed sądem. Za niestosowanie się do zakazu sądowego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- 19 stycznia br. około godziny 18.00 w miejscowości Groble policjanci Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Renault. Sposób jazdy mężczyzny wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy, co do stanu jego trzeźwości. Policjanci postanowili przebadać mężczyznę pod kątem spożycia alkoholu. Wynik badania potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy, 40-letni mieszkaniec gminy Chojnów miał prawie 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada podwójny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd - informuje st. sierż. Anna Tersa.

- Następnego dnia około godziny 21.00 w miejscowości Krzywa, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali tego samego mężczyznę, który ponownie kierował pojazdem pomimo orzeczonych przez Sąd zakazów prowadzenia pojazdów. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat wykazał u 40-latka blisko promil alkoholu.

Mieszkaniec gminy Chojnów odpowie w najbliższym czasie przed sądem. Niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. 

materiały prasowe / KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.