Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Flagi opuszczone do połowy masztu. Chojnów uczcił Pawła Adamowicza

Autor admin
Data utworzenia: 15 styczeń 2019, 10:08 Wszystkich komentarzy: 8


Flagi opuszczone do połowy masztu. Chojnów uczcił Pawła Adamowicza

14 stycznia w Szpitalu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku zmarł Paweł Adamowicz. Prezydent Gdańska od niedzieli walczył o życie po ataku nożownika na scenie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzień pogrzebu Pawła Adamowicza ogłoszony zostanie dniem żałoby narodowej, jednak już teraz poszczególne samorządy upamiętniają zmarłego włodarza Gdańska.

Zamach na prezydenta miał miejsce podczas niedzielnego "Światełka do nieba". 27-letni Stefan W. wbiegł na scenę i ugodził nożem Pawła Adamowicza. O życie prezydenta w gdańskim szpitalu walczyli najlepsi lekarze w regionie - niestety, bez powodzenia.

- Odszedł od nas w tragicznych okolicznościach. Trudno to zrozumieć. Został zamordowany przez kryminalistę, człowieka, który wyszedł niedawno z więzienia. Został zamordowany w chwili, która też miała wymiar szczególny, bo WOŚP jest bez wątpienia tym elementem, który wielu ludzi, zwłaszcza młodych, w Polsce łączy. I to, że właśnie w tym czasie, morderca tam wychodzi i zabija prezydenta, który raduje się razem z mieszkańcami Gdańska, że ta sprawa jest tak wspaniale prowadzona... To jest bardzo trudne do zrozumienia. Niewyobrażalne zło - komentuje prezydent Andrzej Duda, który ogłosił, że dzień pogrzebu Pawła Adamowicza będzie dniem żałoby narodowej.

Już teraz pamięć o zmarłym prezydencie Gdańska pielęgnują poszczególne samorządy - w tym Chojnów. Flagi na Rynku i przy Ratuszu na znak żałoby zostały opuszczone do połowy masztu.

Po ogłoszeniu informacji o śmierci Pawła Adamowicza, z funkcji prezesa zarządu fundacji WOŚP zrezygnował Jerzy Owsiak, który przez wielu komentatorów został obarczony winą za tragedię w Gdańsku.

- Składam rezygnację z prezesa zarządu fundacji WOŚP. Fundacja będzie funkcjonowała, ale być może moja decyzja pohamuje tych, którzy nawet dzisiaj napisali obrzydliwe słowa w moim kierunku. Mówiłem o tym, że ta nienawiść w kierunku moim i fundacji grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy również mi grożą. Policja i wymiar sprawiedliwości nic z tym nie robią - oświadczył Owsiak po usłyszeniu informacji o śmierci Pawła Adamowicza.Komentarze

Nasz durnowaty magistrat też dołączył do tej histerii? Rada powinna podjąć uchwałę o beatyfikacji! Na tablicy przed kościołem są dwa nekrologi o śmierci chojnowian,którzy z pewnością byli uczciwi,wiedzieli ile mają mieszkań i kont i nie ciągali samolotów przekręciarzy po lotniskach, a ich dzieciom nie dawał nikt drogich prezentów,może magistrat uczci ich pamięć? i my tym idiotom płacimy...
zgłoś komentarz
Widzę,że wiele jeszcze pracy przed chojnowskimi duszpasterzami,aby sprowadzili te "magistrackie"owieczki(a raczej barany),zajmujące zawsze pierwsze ławki na mszy, na właściwą drogę i chociaż wytłumaczyli im czym jest przyzwoitość, bo o moralności to szkoda gadać!
zgłoś komentarz
,,mdmmdm,,masz rację,tylko jak to wytłumaczyć ,ludziom?
zgłoś komentarz
To wytłumacz jeden z drugim, dowiemy się dlaczego jesteście obaj na nie dla tego gestu, dlaczego to natomiast księża maja edukować władze miasta a w tym samym wpisie jest krytyka że chodzą do kościoła. Bo na razie obaj narzekacie i nic nikomu nie tłumaczycie, moim zdaniem bez względu jakie to są władze jest to bardzo potrzebny i miły gest, gest który łączy ludzi w żalu, pamięci tragedią któa miała miejsce podczas szczytnego.
zgłoś komentarz
Typowa Polska. Nawet wokół takiego "skromnego" gestu musi się rozpętać tzw. g*wnoburza. :)
zgłoś komentarz
,,kowalik,,przeczytaj dokładnie jeszcze raz co napisał ,,mdmmdm,,i będziesz wiedział o co chodzi
zgłoś komentarz
Pisze bzdury, pomówienia, jego opinia nie ma odzwierciedlenia w realiach, sprawa była badana przez poprzednia i obecną prokuraturę PiS Ziobry i nic, wy oboje jesteście kim, sądem prokuratorem, wydajcie hejterski wymiary w internecie? Kto wam dał prawo do tego, masz dowody, PiS tylko czeka na takie osoby, żeby kogoś z PO przymknąć, zgłoście się, podajcie dowody. Jeszcze wam za to zapłacą, hejt to wszystko, co macie, za ten hejt poleci PiS owiec Rachoń z TVP i prawdopodobnie też pisowiec Kurski.
zgłoś komentarz
a ,no własnie,,kowalik,,czysty przykład hejtera
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.