Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Bedli Groom – z miłości do zwierząt

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 11 styczeń 2019, 09:00


Bedli Groom – z miłości do zwierząt

W naszym regionie pojawiło się wyjątkowe miejsce dla czworonogów i ich właścicieli. Salon Psiej Urody w Okmianach powstał z zamiłowania do najwierniejszych przyjaciół człowieka – psów. Zwierzęta, znajdujące się pod opieką Marceliny Michno, właścicielki psiego salonu urody mogą poszczycić się sukcesami na licznych konkursach kynologicznych. Czy profesjonalna pielęgnacja psów dotyczy jedynie wystawowych championów? Zdecydowanie nie! Każdy psiak zasługuje na troskliwą opiekę i strzyżenie. Nie tylko ze względów estetycznych, ale także dla zdrowia.

Specjaliści Bedli Groom świadczą usługi dla mieszkańców całego naszego regionu. Oprócz odwiedzin w salonie można również zamówić wizytę domową. A zakres oferowanych usług jest naprawdę szeroki. Obejmuje między innymi:

- kąpiel,

- strzyżenie(wyrywanie włosów z uszu, obcinanie pazurków),

- trymowanie,

- pielęgnacja włosa (świetnymi liniami kosmetyków),

- rozczesywanie skołtunionej sierści,

- czyszczenie zębów, kamienia nazębnego, najnowszą ultradźwiękową metodą(Emmi-Pet),

- przygotowanie psów do wystaw (także od strony handlingu - profesjonalnego wystawiania psów na wystawach)

- usuwanie insektów.

Salon Bedli Groom pracuje na profesjonalnym sprzęcie najlepszych marek, który zapewnia czworonożnym klientom pełen komfort i maksymalnie redukuje stres pupila związany z wizytą w salonie. To bardzo ważne, szczególnie jeśli obawiamy się pierwszej wizyty. Doświadczeni trenerzy oraz wyspecjalizowany sprzęt sprawią, że nasz pupil dobrze poczuje się nowej sytuacji. Cena za usługę jest ustalana indywidualnie, zależnie od wielkości pupila i stanu sierści/włosa, jednak, jak mówią właściciele – nigdy nie jest wygórowana. Dodatkowo w ofercie co pewien czas pojawiają się niezwykle atrakcyjne promocje i pakiety, mające zachęcić właścicieli czworonogów do dbania o swoje zwierzaki.


Zapytaliśmy właścicielkę salonu, kiedy zrodziło się u niej zamiłowanie do zwierząt, oraz skąd pomysł na innowacyjny biznes Okmianach. - W wystawach psów rasowych biorę udział od 2010 roku. Zaczynałam, biorąc udział w konkursie "Młody prezenter", w którym nauczyłam się profesjonalnego prezentowania psów rasowych na ringach wystawowych. Bardzo chciałam posiadać swojego, wystawowego psa. Dostałam pierwszą książkę pt. "Rasy Psów", w niej pierwszy raz zobaczyłam psa rasy bedlington terrier, zaczęłam interesować się właśnie ta rasa, zbierać jak najwięcej informacji na jej temat, nawiązałam kontakt z jedynym w tamtej chwili hodowca tej rasy w Polsce. Zdobywanie informacji na temat bedlingtonów było ciężkie, ponieważ to dosyć mało liczna rasa nie tylko w Polsce, ale na świecie, przejrzałam wszystkie zagraniczne strony o tej rasie i juz wiedziałam, że żadnego innego psa nie chcę! Tylko bedlington! – mówiła, wspominając początki swojej pasji Marcelina Michno. Właśnie od jej ulubionej rasy salon w Okmianach wziął swoją nazwę. Bedlington to psy należące do grupy terierów, zaklasyfikowane do sekcji terierów wysoko-nożnych. Grooming z kolei to zabiegi pielęgnacyjne, które są dla nich szczególnie charakterystyczne. Ze względu na wyjątkowy wygląd i wspaniały charter, rasa ta znalazła miłośników na całym świecie.

Jednak działalność Bedli Groom nie ogranicza się jedynie do Bedlingtonów. Gośćmi tego wyjątkowego miejsca mogą zostać zarówno rasowe psy wystawowe, jak i ukochane kundelki. Nie ma bowiem znaczenia pochodzenie psa, a miłość i sympatią, którą darzą się wzajemnie z właścicielem. Każdy zwierzak to nowe doświadczenie i wyzwanie dla salonu: Z każdą wystawą oraz każdym pielęgnowanym przeze mnie zwierzakiem rośnie moje doświadczenie w wystawianiu psów, jak i pielęgnowaniu ich. Mam wielu podopiecznych, których wystawiam i przygotowuję i ta liczba ciągle rośnie. Ukończyłam kurs I i II stopnia z pielęgnacji zwierząt domowych. W czerwcu ubiegłego roku spełniłam swoje marzenie o otwarciu salonu pielęgnacji dla zwierząt domowych Bedli-Groom. Ciesze się, że będę mogła świadczyć dla Państwa, a raczej dla Państwa pupili swoje usługi. – dodaje z uśmiechem właścicielka salonu.