Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Zobacz kto zaprezentuje się na chojnowskim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Autor admin
Data utworzenia: 10 styczeń 2019, 14:16 Wszystkich komentarzy: 0


Zobacz kto zaprezentuje się na chojnowskim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W najbliższą niedzielę 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zawsze zbiórce pieniędzy towarzyszyć będą występy artystyczne, na które zaprasza Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.

Od godziny 8:00 na ulicach i placach Chojnowa trwać będzie zbiórka pieniędzy. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera środki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Zobacz również: Blisko 70 wolontariuszy wesprze zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chojnowie

Od godziny 16:00 centrum wydarzeń przeniesie się do sali widowiskowej Domu Kultury, która w ten dzień gościć będzie występy oraz licytacje orkiestrowych gadżetów.

Przed chojnowską publicznością zaprezentują się lokalni artyści: Łukasz Kindel oraz Jurand Kowalski z zespołem. Tradycyjnie nie zabraknie również pokazów tanecznych. Na scenie sali widowiskowej wystąpią Karambol oraz zespół taneczny Gabrieli Zenki. Organizatorzy zaplanowali również "Niespodziankę Filmową".

Celem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.