Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Łukasza Kindla „Ballady Miłosne EP”. 26 stycznia premiera cyfrowa EPki

Autor admin
Data utworzenia: 08 styczeń 2019, 11:54 Wszystkich komentarzy: 0


Łukasza Kindla „Ballady Miłosne EP”. 26 stycznia premiera cyfrowa EPki

26 stycznia będzie miała miejsce oficjalna premiera cyfrowa EPki "Ballady miłosne EP" autorstwa Łukasza Kindla - chojnowskiego wokalisty, instrumentalisty, autora tekstów i melodii. Dwa utwory z płyty już teraz udostępnione zostały na YouTube.

- Prace nad tym projektem rozpocząłem na początku 2018 roku, choć część nagrań – w innych aranżacjach i z nieco zmienionymi tekstami – „ogrywałem” już wcześniej. Dojrzewało to we mnie… Wreszcie w październiku ubiegłego roku sfinalizowaliśmy „Ballady…” nagraniem 5 utworów. Promocję płyty – na razie w wersji cyfrowej na Spotify i Itunes- zaplanowałem na koniec stycznia 2019 - komentuje Łukasz Kindel.

Słuchający „Ballad…” być może dostrzegą w nich muzyczne inspiracje artysty - Ed Sheeran, John Mayer, ShawnMendes czy FoyVance to artyści, których twórczość niewątpliwie ma wpływ na moje własne muzyczne drogi i wybory - zaznacza Łukasz - Balladowy pop, trochę folku, odrobina rocka – takie muzyczne klimaty znalazły się na „Balladach miłosnych EP”. Teksty i kompozycje są moje, natomiast na brzmienie duży wpływ miał producent EPki - Voytek Kochanek z Wrocławia, przed laty nagrodzony Grammy jako realizator dźwięku albumu amerykańskiej piosenkarki Chaka Khan - ,,Funk This’’. Komuś takiemu można i warto zaufać.

W nagraniach uczestniczyli: Bartek Miarka (gitara elektryczna), Piotr Świętoniowski (klawisze), Andrzej Stagraczyński (bas), Jonasz Wiewiórski (piano), Marta Sochal-Matuszyk (skrzypce), Michał „Bandaż” Bednarz (perkusja) - Wszystkim im z całego serca dziękuję.

Łukasz Kindel to młody artysta polskiej sceny muzycznej. Jest wokalistą, instrumentalistą, autorem tekstów i melodii. Punktem atypowym jego marki jest szerokie spektrum gatunków muzycznych w których tworzy, kształci się oraz odtwarza - począwszy od romantycznych ballad - przez Pop, soul, indie rock, indie folk, acoustic hip-hop - aż po nowatorski rap. Obecnie studiuje w Szkole Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu.


- Słowa wdzięczności chcę też skierować do osoby dla mnie całkowicie niezwykłej, czyli pani Agnieszki Justyny Szumiło. Nasze drogi zeszły się przed trzema laty. Miałem wtedy tylko gitarę, burzę dźwięków i pomysłów na piosenki w głowie, i – jak szybko się przekonałem – niewiele wiedziałem o technice i sztuce wokalnej. Dziś jestem w zupełnie innej przestrzeni - tak jak i oczywiście mój głos. Mam większą wiarę w sens podejmowanych artystycznych działań i widzę świat piękniej, pełniej i prościej – to zasługa naszej ciężkiej pracy. Pani Agnieszko – z całego serca dziękuję!

Łukasz Kindel na scenie łączy nowoczesną technologię performing'u wraz z jego naturalnym minimalizmem. Jako solista, śpiewając oraz grając na gitarze elektroakustycznej wykorzystuje maszynę loop oraz pętle indywidualnie dobranych efektów co czyni jego występy pełnymi - grając partie gitarowe, perkusyjne na gitarze oraz solówki, beatboxuje, tworzy chórki, prowadzi Lead Vocal - to wszystko sprawia wrażenie zespołu. Gra także akty akustyczne - czasami z dodatkiem delikatnych efektów shimmer nałożonych na poszczególny instrument, co odzwierciedla baśniowy vibe w jego utworach.

Łukasza na żywo usłyszeć będziemy mogli już w najbliższą niedzielę. Artysta zaprezentuje się w chojnowskim Domu Kultury, podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

materiały prasowe


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.