Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Mieszkańcu - zadbaj o swój chodnik. Urząd Miejski przypomina o naszych obowiązkach

Autor admin
Data utworzenia: 07 styczeń 2019, 14:45 Wszystkich komentarzy: 4


Mieszkańcu - zadbaj o swój chodnik. Urząd Miejski przypomina o naszych obowiązkach

Krótkotrwały atak zimy jaki miał miejsce w minionym tygodniu spowodował spore utrudnienia zarówno na chojnowskich drogach jak i chodnikach. Podczas gdy odśnieżanie dróg to zadanie ChZGKiM, o chodniki - w większości - zadbać muszą właściciele przyległych nieruchomości. Urząd Miejski przypomina o obowiązkach jakie na nas ciążą.

- Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 1454 ze zm. art. 5 § 4), właściciel nieruchomości ma obowiązek usuwania śniegu i lodu z chodnika, położonego wzdłuż jego nieruchomości. Ma obowiązek odśnieżania i likwidowania lodu również z bramy i podwórka swojej posesji, a także usuwania sopli i zwałów śniegu z dachu budynku i zabudowań gospodarczych znajdujących się na jego terenie. Odgarnięty śnieg należy składować w miejscu, w którym nie powodowałby zakłóceń w ruchu pieszych i samochodów - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Urząd Miejski w Chojnowie.

Zgodnie z art. 117 kodeksu wykroczeń, każdy kto nie wywiązuje się z obowiązku utrzymania porządku w obrębie swojej nieruchomości podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.


Komentarze

Chodniki i drogi należą do państwa czyli do Urzędu Miasta więc czas najwyższy zmienić przepisy co do obowiązków odśnieżania, A nie obciążać mieszkańców często starszych schorowanych ludzi by jeszcze odśnieżali chodniki, może jeszcze drogi?.... Wstyd!!!
zgłoś komentarz
Dokładnie, pora zmienić prawo. Skoro nie jestem właścicielem chodnika przed moim domem to nie mam zamiaru go odśnieżać. Tyle w temacie
zgłoś komentarz
Też tak uważam. Jeśli nie mogę postawić bramki opłat za przejście przez odcinek chodnika pod moją posesją to dlaczego mam go odśnieżać?
zgłoś komentarz
Ciekawe gdzie był urząd jak spadł pierwszy śnieg i na drogach osiedla można było na nartach jezdzic ,miasto tez miało wiele do życzenia . Może nalezy zacząć od siebie
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.