Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Huczne obchody Objawienia Pańskiego. Orszak Trzech Króli ponownie na ulicach Chojnowa [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 06 styczeń 2019, 15:31 Wszystkich komentarzy: 1


Huczne obchody Objawienia Pańskiego. Orszak Trzech Króli ponownie na ulicach Chojnowa [ZDJĘCIA]

Pomimo niezbyt przyjaznej aury, chojnowianie po raz trzeci hucznie uczcili Objawienie Pańskie. Za nami Orszak Trzech Króli... Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Orszak Trzech Króli organizowany jest przez chojnowskie parafie, które są wspierane przez: Urząd Miejski, Urząd Gminy, Starostwo Powiatowe w Legnicy, lokalne szkoły i przedszkola, Chojnowską Drużynę Związku Strzeleckiego oraz Grzegorza Gapskiego - członka zarządu powiatu legnickiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli ks. bp. Zbigniew Kiernikowski oraz przedstawiciele lokalnych samorządów: wójt Andrzej Pyrz, burmistrz Jan Serkies oraz starosta Adam Babuśka.

Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętych w dwóch chojnowskich świątyniach. O godzinie 11:00 spod kościołów wyruszyły orszaki - niebieski, zielony oraz czerwony - w skład których weszli trzej Mędrcy ze Wschodu i mieszkańcy ziemi chojnowskiej. W akcję licznie włączyła się młodzież a także członkowie Chojnowskiego Klubu Motocyklowego. O godzinie 11:30 orszaki spotkały się przed Ratuszem, który ponownie stał się zamkiem króla Heroda.

Jak co roku, spotkaniu na placu Zamkowym towarzyszyły jasełka w wykonaniu grupy aktorów zrzeszonych przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. W kolejnych jasełkach - tym razem na Rynku - udział wzięli podopieczni Przedszkola "Ochronki" Sióstr Służebniczek.

Podczas wydarzenia nie zabrakło akcentów związanych z obchodzoną w minionym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Trzej królowie, przekazując dary Jezusowi, podziękowali za niepodległość, polskich bohaterów, świętych i błogosławionych oraz polski naród, który jak pokazuje historia, potrafi walczyć i umierać za swoją wolność. W postacie związane z polską historią wcielili się uczestnicy pochodów oraz aktorzy biorący udział w jasełkach.

Uroczystość zakończyło tradycyjne odtańczenie poloneza przez uczniów Powiatowego Zespołu Szkół oraz koncert kapeli góralskiej Antoniego Gluzy. Uczestnicy Orszaku mieli okazję do skosztowania przyrządzanych na Rynku przysmaków i ciepłej zupy.

- Jako duszpasterze cieszymy się, że to przedsięwzięcie łączy obie chojnowskie parafie, wpisując się tym samym w tradycje naszego miasta i naszej gminy - zaznacza ks. Łukasz Świerniak z parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła - Wspólna modlitwa i wspólne kolędowanie jest zawsze okazją do spotkania Boga w drugim człowieku, zgodnie z tegorocznym hasłem orszaku zaczerpniętym ze słów św. Jana Pawła II - Odnowi oblicze ziemi - skupiającym uwagę na fakt przyjścia Chrystusa na ziemię, dla odkupienia każdego człowieka.

Zobacz również: Polonez na chojnowskim Rynku. Tańczyli uczniowie i pracownicy PZS [ZDJĘCIA]
Komentarze

Jezus urodził się 24 grudnia, jeszcze tego samego dnia 6 stycznia odwiedzają go trzej królowie :) niesamowita przygoda, żeby było ciekawiej szli ze wschodu mając gwiazdę za plecami na wschodzie jako przewodnika, może mieli jakieś lusterka wsteczne, żeby się nie pogubić.

To jest bardzo mądre święto.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.