Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

ChZGKiM: Od rana drogi są na okrągło sypane piaskiem

Autor admin
Data utworzenia: 04 styczeń 2019, 10:49 Wszystkich komentarzy: 1


ChZGKiM: Od rana drogi są na okrągło sypane piaskiem

Trudnej sytuacji na chojnowskich drogach ciąg dalszy. Mieszkańcy narzekają na brak reakcji ze strony drogowców - ChZGKiM odpiera zarzuty - drogi od rana są sypane.

- Zimą władze serwują lodowisko na drogach i chodnikach. W gratisie dodają gips na rękę lub nogę; - W Chojnowie nawet dróg nie posypano piaskiem, tragedia! - To część komentarzy, jakie pojawiły się pod wczorajszą zimową fotorelacją z naszego miasta.

Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej odpiera jednak zarzuty - wszystkie drogi od godzin porannych są na okrągło sypane - podobnie sytuacja wyglądała wczoraj. Ponadto w gestii chojnowskich służb miejskich jest również utrzymanie chodników m.in. wzdłuż rzeki, czy przy parku - te również są na bieżąco sypane piaskiem.

Warto zaznaczyć, że każdy właściciel nieruchomości jest zobowiązany do utrzymania czystości i porządku przez uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości. W tej kwestii pretensji do miejskich służb mieć nie możemy.

Intensywny ruch drogowy powoduje, że na drogach tworzy się pośniegowe błoto, co zobowiązuje kierowców do rozwagi, wzmożonej czujności, zachowania właściwych odstępów i jazdy z dozwoloną prędkością.


Komentarze

Oczywiście nadszedł weekend i standardowo w Chojnowie jest awaria wody. Od 1 w nocy nie ma wody ul. Paderewskiego, Wolności, Kilińskiego. Kiedy jaśnie nam panujący oraz jego świta zająć się tym problemem. XXI wiek a w tej dziurze średniowiecze.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.