Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Rzecznik konsumentów na dyżurach w powiecie. Zobacz kiedy odwiedzi Chojnów i gminę Chojnów

Autor admin
Data utworzenia: 03 styczeń 2019, 10:18 Wszystkich komentarzy: 0


Rzecznik konsumentów na dyżurach w powiecie. Zobacz kiedy odwiedzi Chojnów i gminę Chojnów

Miejski Rzecznik Konsumentów w Legnicy, Tomasz Strojek, zaprasza mieszkańców powiatu legnickiego do korzystania z bezpłatnych porad prawnych w zakresie ochrony konsumenckiej. W najbliższych dniach odwiedzi mieszkańców Chojnowa i gminy wiejskiej Chojnów.

Na 4 stycznia zaplanowano spotkanie z mieszkańcami Chojnowa. Konsultacje odbywać będą się w godzinach od 12:00 do 14:00 w Domu Schrama.

Konsultacje dla mieszkańców gminy wiejskiej zaplanowane zostały na 18 stycznia. Rzecznika konsumentów spotkać będzie można w godzinach od 12:00 do 14:00 w siedzibie Urzędu Gminy Chojnów.

Uczestnicy konsultacji mają możliwość uzyskania pomocy w sporze z przedsiębiorcą - sprzedawcą, producentem lub dystrybutorem. Poradnictwo rzecznika obejmuje sprawy dotyczące m.in.: kupna, sprzedaży na odległość oraz poza sklepem, telefonii stacjonarnej i komórkowej, telewizji kablowej, cyfrowej, satelitarnej, usług kurierskich, usług pocztowych, kredytów konsumenckich, ubezpieczeń, usług turystycznych, usług budowlanych, dostawy energii elektrycznej, ciepła, wody oraz umów o dzieło.

Miejski Rzecznik Konsumentów w przypadku podejrzenia naruszenia praw konsumentów może podjąć interwencję w indywidualnej sprawie konsumenckiej, dążąc do polubownego zakończenia sporu, wytaczać powództwa na rzecz konsumentów lub wstępować, za ich zgodą, do toczącego się postępowania w sprawie ochrony interesów konsumentów. Warto pamiętać również, że Miejski Rzecznik Konsumentów nie może zajmować się sprawami, w których stroną jest np. gmina, czy też wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe - nie jest również właściwy w sprawach egzekucji prowadzonych przez komorników sądowych.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.