Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Urząd Gminy czeka na projekty do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego

Autor admin
Data utworzenia: 02 styczeń 2019, 15:14 Wszystkich komentarzy: 0


Urząd Gminy czeka na projekty do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego

Do 25 stycznia mieszkańcy gminy wiejskiej Chojnów mogą zgłaszać swoje pomysły w ramach czwartej edycji Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wydania jest ponad 300 tysięcy złotych.

- To będzie już czwarta edycja Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Trzy poprzednie przyniosły sporo ciekawych pomysłów, z których ponad 60 udało się zrealizować - informuje Urząd Gminy Chojnów - Mieszkańcy Gminy Chojnów mogą składać wnioski z projektami zadań publicznych o charakterze lokalnym. Wypełniony i podpisany formularz projektu przekazuje się w wersji papierowej na adres Urzędu Gminy Chojnów osobiście lub za pośrednictwem poczty. W przypadku formularza przesłanego pocztą tradycyjną liczy się data stempla pocztowego. Projekty niespełniające wymogów formalnych lub przekazane po terminie będą pozostawione bez rozpatrzenia.

Zgłaszane projekty muszą dotyczyć inwestycji, które mieszczą się w katalogu zadań własnych gminy oraz być zlokalizowane na terenach stanowiących własność gminy Chojnów. Ponadto wszystkie projekty muszą być ogólnodostępne i powinny być możliwe do realizacji w roku budżetowym 2019. W zakres budżetu GCHBO nie wchodzą wydatki związane z remontem dróg oraz z wyposażeniem świetlic wiejskich. W tym roku formuła zasad GChBO przewiduje natomiast możliwość wydatkowania środków na remonty świetlic.


Wnioski dostępne są w Urzędzie Gminy oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Koszty projektów w poszczególnych miejscowościach gminy Chojnów nie mogą przekroczyć następujących kwot:

22000: Rokitki,
18000: Okmiany,
17000: Biała, Goliszów,
15000: Krzywa,
14500: Niedźwiedzice, Osetnica,
12500: Jerzmanowice,
11500: Budziwojów, Konradówka, Stary Łom,
11000: Witków, Zamienice,
10000: Biskupin, Jaroszówka,
9000: Czernikowice, Dobroszów, Gołaczów, Groble, Michów, Piotrowice, Strupice,
8000: Gołocin, Kolonia Kołłątaja,
7000: Dzwonów, Pawlikowice,
6000: Witkówek.

Do 8 lutego 2019 wnioski złożone w urzędzie będą weryfikowane przez zespół zajmujący się Gminnym Chojnowskim Budżetem Obywatelskim. Głosowanie przeprowadzone zostanie 10 marca 2019 roku w wyznaczonych punktach na terenie gminy Chojnów.

Rozbudowane narzędzia partycypacji społecznej to dla władz gminy Chojnów powód do dumy - Chcemy, aby jak najwięcej mieszkańców czynnie uczestniczyło w wyborze projektów, dlatego mamy dla nich atrakcyjną ofertę. Ta miejscowość, która wykaże się największym zaangażowaniem w głosowaniu, a złoży dwa wnioski w ramach GCHBO, będzie mogła zrealizować dodatkowe zadanie, a więc pula środków przeznaczonych na daną miejscowość może się zwiększyć nawet o 100% - zaznacza wójt Andrzej Pyrz.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.