Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Jan Paweł II patronem nowej ulicy w Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 31 grudzień 2018, 12:27 Wszystkich komentarzy: 16


Jan Paweł II patronem nowej ulicy w Chojnowie

Jan Paweł II został patronem nowej osiedlowej uliczki w Chojnowie - taką decyzję na dzisiejszej sesji podjęli radni miasta.

Nowa osiedlowa uliczka łączyć będzie ze sobą ulicę Głowackiego z ulicą Ogrodową i przebiegać będzie przez środek zielonego placu przy kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.

Urząd Miejski planuje przeznaczenie tego rejonu miasta pod zabudowę jednorodzinną. W ostatnim czasie w miejscu tym prowadzona była budowa sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej z przyłączami. W planach jest również budowa nawierzchni ulic Reymonta i Ogrodowej.

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej podjęto również decyzję o nadaniu patrona Parkowi Śródmiejskiemu. Zgodnie z planami został nim Marszałek Józef Piłsudski. Obydwie uchwały przyjęte zostały jednogłośnie.

lokalizacja nowej drogi


Komentarze

dobre decyzje
zgłoś komentarz
Jestem przekonany, że bez względu na obecną wojtyłomanię, Polaków czeka odbrązowienie Jana Pawła II. Mizeria i anachronizm jego nauk, przy jednocześnie tylu negatywnych moralnie praktykach, nie pozwalają czynić zeń polskiego autorytetu. Lista zarzutów jest tak ogromna że szpalta tego forum nie pozwoli większości opisać. Wymienię tylko : W Europie wyrobił sobie opinie antykomunisty ale jednocześnie  Ameryce Łacińskiej popierał i autoryzował reżimy opresywne, tyle że katolickie. ( Chile , Argentyna) Wojtyła nie buntował się przeciwko komunizmowi ze względu na wolność, lecz ze względu na naruszenie interesów kościelnych. Był w tym spójny i konsekwentny: zwalczając „bezbożnych tyranów" i okadzając oprawców „posłusznych Bogu".
Dalszy ciąg niżej
zgłoś komentarz
Zwalczał teologię wyzwolenia i szykanował księży kościoła biednych
Ekumenizm był niekonsekwentny a więc obłudny
Zwalczał antykoncepcję
Wprowadził wewnętrzną cenzurę w kościele
Tolerował i chronił nawet w swoim najbliższym otoczeniu pedofilów
Wyniósł na ołtarze Alojzije Stepinaca – propagatora faszyzmu biorącego czynny udział w mordowaniu prawosławnych Serbów , Cyganów czy Żydów
Jeśli ktoś pragnie bym rozwinął powyższe tematy to nie ma problemu. Przykro mi ze nasi Radni nie zapoznali się z życiorysem osoby powołanej na patrona . Jednocześnie współczuję mieszkańcom tej ulicy jak będą musieli w sposób uczciwy przekazać swoim dzieciom kto to był i co reprezentował ten JAN PAWEŁ II
zgłoś komentarz
,,ri-pii,,jeszcze nie wytrzezwiałeś po nocy sylwestrowej?
zgłoś komentarz
sławek61 : można nie przyjmować oczywistych faktów . Można w dalszym ciągu twierdzić że ziemia jest centrum wszechświata i słońce kręci się wokół ziemi . Można Można próbować dyskredytować osobę piszącą krytyczne uwagi wobec JPII i próbować w ten sposób podnosić autorytet głównego bohatera. Ale to nie zmieni faktów z życia papieża. Z faktami które w każdej chwili można sprawdzić tylko urzędnik kościelny , laik lub radny który podjął tak niefortunną decyzję będzie dyskutował .Za absurdalne uważam również polemizowanie z opinią o „świętości" Wojtyły, gdyż niesie to w sobie niewysłowioną troskę o „image" Kościoła z wyłączeniem laikatu.
zgłoś komentarz
Wojtyła przez cały pontyfikat ukrywał i tuszował pedofilię w kościele, był głuchy na steki doniesień i dziesiątki bezpośrednich spotkań z ofiarami jego podwładnych, w bramach Watykanu ukrywał największych zboczeńców przed wymiarami sprawiedliwości różnych krajów, nawet często ich nominował na bardzo ważne stanowiska. Wojtyła już dawno został na świecie zdemaskowany, chyba poza Polską nigdzie nie traktuje się tego człowieka jak jakiś autorytet. Jak hunta argentyńskich generałów, faszystów przejęła władzę Wojtyła pojechał świętować razem z nimi, choć Ratzinger mocno go przed tym przestrzegał. Dużo też mówi fakt że Pinocheta nazywał swoim najlepszym przyjacielem, oprawcę, ludobójcę . Dziś w potocznym języku, poza mediami głównego nurtu jest wporst nazywany partonem księży pedofilów. Polska też powoli sie budzi , ostatnio dziesiątki jego pomników został udekorowany napisami "chroniłem księży pedofilów"
zgłoś komentarz
,,Julia,,ri-pii,,jesteście śmieszni z tymi swoimi,,wyssanymi z brudnego ,palca,,wypocinami św. Jan Paweł to jest postać najwybitniejsza w dziejach Polski,i nic i nikt tego nie zmieni,choćbyście się nie wiem jak starali,wasze frustracje nic nie zmienią,ps.jesteście takimi ,,kozakami,,?to napiszcie coś o mahomecie o islamie ,co?za mało odwagi?,,kozacy,,
zgłoś komentarz
Mahomet był pedofilem, poślubił 6 córkę swojego brata a gdy miła 9 lat współżył z nią mając 53 lata, ulżyło zacofany fanatyku, braciszku siostry co dostała medal zasługi od Watykanu. Gdyby w moimi mieście nadano ulicy jego nazwę to właśnie bym napisała, a tak pisze o św partonie księży pedofilów, fakty szeroko wszystkim znane. Więc stary tumanie, nie obracaj kota ogonem, nie zwalaj na Islam, tylko zajmij się tym co się dzieje a nie tym co mogło by się wydarzyć ciemniaku.
zgłoś komentarz
,,Julita,,jak już brakuje argumentów,to pozostaje tylko porcja bluzgów i inwektyw,ale co zrobić ,,julita,,pochodzisz z takiego środowiska,że wyzwiska ,przeklęństwa to jest norma,po prostu,patologia
zgłoś komentarz
Argumentów mi nie brak, w przeciwieństwie do ciebie. Stwierdzenie faktu że jesteś ciemny i reprezentujesz ciemnogród to fakt, nie inwektywa, szkoda że za każdym razem jak ubliżasz ciemnoto innym, tego już nie widzisz, taka twoja katolicka mentalność i nigdzie nie używam wulagryzmów półanalfabeto!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.