Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wigilijna wieczerza w Niebieskim Parasolu

Autor admin
Data utworzenia: 24 grudzień 2018, 12:31 Wszystkich komentarzy: 0


Wigilijna wieczerza w Niebieskim Parasolu

23 grudnia, zgodnie z wieloletnią tradycją, dyrekcja oraz pracownicy Dolnośląskiego Ośrodka Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnego Niebieski Parasol przygotowali dla swoich podopiecznych i ich rodzin wigilijną wieczerzę.

Wigilia Bożego Narodzenia w Niebieskim Parasolu rozpoczęła się od odczytania fragmentu Pisma Świętego przez proboszcza parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła, ks. Marka Osmulskiego. Następnie głos zabrała dyrektor ośrodka, która złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

Zgodnie z wielowiekową tradycją, wszyscy uczestnicy mieli okazję podzielić się opłatkiem i przy obficie zastawionym świątecznym stole wspólnie kolędować.

- Co roku przypominamy sobie o fakcie narodzin Jezusa - naszego Zbawiciela i przygotowujemy nasze serce aby on w nim zamieszkał, abyśmy w różnych sytuacjach mogli dawać to serce innym. Taki jest sens tych naszych spotkań wigilijnych, taki jest sens narodzenia naszego pana Jezusa Chrystusa i taki jest sens świąt do których się przygotowujemy - zaznaczył ks. Marek Osmulski, proboszcz parafii Święty Apostołów Piotra i Pawła.

W spotkaniu udział wzięli ponadto przedstawiciele samorządów - miasta, gminy oraz powiatu legnickiego, a także lokalnych instytucji.

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najważniejszych dni świątecznych w roku. W tym dniu na bok odchodzą wszystkie waśnie, spory, wybacza się błędy i przewinienia. Ludzie gromadzą się przy stole by wspólnie jeść tradycyjne potrawy i śpiewać kolędy. Wigilijna kolacja jednoczy, dodaje sił, wywołuje radość i uśmiech.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.