Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Radni zdecydują w sylwestra, czy Park Śródmiejski nosić będzie imię Józefa Piłsudskiego

Autor admin
Data utworzenia: 24 grudzień 2018, 09:56 Wszystkich komentarzy: 12


Radni zdecydują w sylwestra, czy Park Śródmiejski nosić będzie imię Józefa Piłsudskiego

Czy od nowego roku chojnowski Park Śródmiejski będzie nosić imię Marszałka Józefa Piłsudskiego? O tym zdecydują radni w sylwestra, bowiem na ten dzień zaplanowano ostatnią w tym roku sesję Rady Miejskiej.

Koncepcja nadania Parkowi Śródmiejskiego imienia Józefa Piłsudskiego została przedstawiona mieszkańcom Chojnowa przez burmistrza Jana Serkiesa podczas tegorocznych obchodów 11 listopada.

- Polskę sprzed stu lat kojarzymy przede wszystkim z postacią Józefa Piłsudskiego - komentował Jan Serkies - To naczelnik i jego pierwsza kompania kadrowa stali się symbolem niepodległościowego zrywu. W kwestii wolności Ojczyzny przestrzegał rodaków - Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze, niepodległość jest dobrem nie tylko cennym ale i kosztownym. Pielęgnowanie historii, wolności, praworządności i przekazywanie tej wartości kolejnym pokoleniom jest naszym obowiązkiem, dlatego chcąc w sposób szczególny upamiętnić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości postanowiłem wystąpić do Rady Miejskiej z propozycją uchwały, która naszemu Parkowi Śródmiejskiemu nada imię ojca naszej wolność, imię Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Inicjatywa spotkała się z pozytywnym odbiorem. Zabytkowy Park Śródmiejski w tym roku przeszedł gruntowny remont, w ramach którego wycięto część chorych drzew, stworzono nowe ścieżki dla pieszych, zadbano o małą architekturę oraz zrewitalizowano plac zabaw.Komentarze

Na 100% Serkies coś sobie wymyślił, ma 100% radnych, więc przejdzie 100% poparcie, po co piszcie takie bzdury. Zresztą w mieście są poważne tematy, którymi rada miasta się nie zajmuje, to jakiś temat zastępczy kategorii C, a co już „Park Śródmiejski” nie może być? W tym parku jest 15 pomników przyrody, jest drzewo, które wygrało plebiscyt na najciekawszy pomnik przyrody, w tym kierunku można byłoby pójść z nazwą.

zgłoś komentarz
wszystko w tym kraju się upolitycznia nawet zwykły park.... Po co? Piłsudzki to postać kontrowersyjna,może dajcie imieniem Rozwadowskiego prawdziwego ojca cudu nad wisłą, zamordowanego najprawdopodobniej przez zwolenników Piłsudskiego
zgłoś komentarz
no,tak,najlepiej jakby nazwać park im.,, bohaterów ZSRR,,wtenczas,,,julita,,i ,,kris,,byliby,najbardziej usatysfakcjonowani
zgłoś komentarz
Biedny człowieku napisała bym ci trochę inacze, ale ze względu na to że są święta sobie odpuszczę. Jeśli jednak z mojego wpisu wywnioskowałeś że ja mam coś do marszałka i wolała bym jakiś "bohaterów" zsrr to z tobą jest ewidentnie coś nie tak, to nawet nie jest zwykła głupota, to są chyba jakieś cięższe zaburzenia osobowości.
zgłoś komentarz
,,julita,,ja w przeciwieństwie do ciebie w święta nie piję i tobie radzę to samo,bo jak widać alkohol zle działa na twój umysł
zgłoś komentarz
Potwierdzasz tylko co już napisałam, teraz piszesz pijany, kto normalnie pisze imię z małej litery, ma ewidentne problemy z interpunkcją i ciągle nadużywa cudzysłów. Ja pomijam brak sensu w tym co piszesz, logiki i że wyciągasz debilne jak na ciebie przystało wnioski, więc jeśli ktoś z nas ma wytrzeźwieć, to tylko ty. Żegnam, bo nie mam zamiaru z idiotami tracić czasu.
zgłoś komentarz
ponawiam ,,julitko,,apel,nie pij,bo widzisz jak ktoś pije to,,ma ewidentne problemy z interpunkcją i ciągle nadużywa cudzysłów,,a ponadto ,,brak sensu w tym co piszesz,logiki i że wyciągasz debilne jak ,na ciebie przystało wnioski,,zrozumiałaś,,julitko?
zgłoś komentarz
...a nad wejściem do parku, wykute w stali litery niech ułożą się w najpopularniejszy cytat z męża stanu: "Naród wspaniały, tylko ludzie k...y.".
zgłoś komentarz
Przecież wiadomo,że co wymyśli burmistrz,to bezradni przyklepią.Ale cieszmy się,że nie będzie nosił imienia np.Lech.
zgłoś komentarz
też prawda,chociaż imię Lech ,było by lepsze niż nazwać park np. im.,,Pikus,,
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.