Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Wspomnienia z przeszłości: Panorama Chojnowa z początku lat 90. XX wieku

Autor admin
Data utworzenia: 19 grudzień 2018, 19:59 Wszystkich komentarzy: 2


Wspomnienia z przeszłości: Panorama Chojnowa z początku lat 90. XX wieku

Rozpoczynamy nasz fotograficzny cykl w ramach którego na łamach portalu chojnow.pl publikować będziemy stare zdjęcia naszego miasta i gminy. Naszą podróż rozpoczynamy dzięki panu Jerzemu Kucharskiemu, który jest autorem publikowanych dzisiaj fotografii wykonanych z wieży kościoła farnego na początku lat 90. XX wieku.

Rozpoczynając cykl chcemy zachęcić mieszkańców ziemi chojnowskiej do udostępniania swoich fotografii oraz włączenia się do współtworzenia naszego internetowego albumu.

Na poniższych zdjęciach prezentowana jest panorama Chojnowa z początku lat dziewięćdziesiątych minionego wieku. Wszystkie zdjęcia pochodzą z prywatnego archiwum Jerzego Kucharskiego.

- Archiwum? To zbytnia przesada. Zawsze lubiłem fotografować. Było to dodatek do bardzo zawodnej pamięci - zaznacza Jerzy Kucharski - Zdjęcia były mi bardzo pomocne w procesie wychowawczym. Utrwalały mi problemy, które często umykały mojej uwadze. Kiedyś myślałem o wykonaniu portretu miasta ze zdjęć legitymacyjnych. Skończyło się na pomyśle. Niemniej jednak "miasto" lub "gmina" powinny zadbać o stworzenie fotograficznego zapisu historii. Mają ludzi i środki, a także sprzęt. W przeciwnym przypadku negatywy trafią na składowisko odpadów z innymi śmieciami, które zostawimy po sobie. Taka jest prawda.

Posiadasz stare zdjęcia naszego miasta lub gminy? Zachęcamy do dzielenia się nimi z mieszkańcami ziemi chojnowskiej za pośrednictwem naszego portalu. Skontaktuj się z nami!Komentarze

Wspaniale, że Pan Kucharski posiada takie zdjęcia z przeszłości i się nimi z nami dzieli :) Dziękujemy, Panie Jerzy!
zgłoś komentarz
Seria może okazać się bardzo, bardzo ciekawa
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.