Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Radni z Chojnowa przyjęli budżet. Zobacz na jakie inwestycje pójdą miejskie pieniądze

Autor admin
Data utworzenia: 19 grudzień 2018, 12:16 Wszystkich komentarzy: 2


Radni z Chojnowa przyjęli budżet. Zobacz na jakie inwestycje pójdą miejskie pieniądze

Najważniejszym punktem wczorajszej sesji Rady Miejskiej Chojnowa było przyjęcie budżetu miasta na rok 2019. Uchwała przedłożona przez burmistrza została jednogłośnie poparta przez radnych.

Przyjęty projekt zakłada pozyskanie dochodów budżetowych na poziomie 57 323 355 złotych, w tym dochodów bieżących w kwocie 53 596 835 złotych oraz dochodów majątkowych w wysokości 3 726 520 złotych. Do głównych źródeł dochodu należą: dochody własne - 55% oraz subwencje ogólne z budżetu państwa - 22%.

Planowane przychody w 2019 roku to 5 271 896 złotych. Budżet przewiduje rozchody stanowiące kwotę 1 161 813 z tytułu spłat zaciągniętych pożyczek.

Planowany deficyt w kwocie 4 110 083 złotych zostanie pokryty pożyczką z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację budowy rurociągu przesyłowego wody z ujęć w Konradówce oraz kredytem bankowym na zabezpieczenie budowy nowej przychodni

Na inwestycje z zakresu dróg publicznych przewidziano 2 480 000 złotych. W planach na przyszły rok znalazły się m.in.: budowa chodnika przy ulicy Wyspiańskiego (druga strona), budowa nawierzchni ulicy Matejki oraz Słowiańskiej, budowa parkingu wraz z oświetleniem oraz nowych chodników przy Szkole Podstawowej nr 4, budowa ulicy Reymonta oraz wykonanie projektu modernizacji ulic Staffa, Gajcego i Skłodowskiej-Curie.

Spore środki przeznaczone zostaną także na inwestycje w gospodarkę komunalną i ochronę środowiska. Ponad 2 miliony złotych zostanie wydanych na budowę rurociągu przesyłowego wody z ujęć w Konradówce do Stacji Uzdatniania Wody w Chojnowie wraz z zagospodarowaniem terenu. W planach Urzędu Miejskiego znalazły się także: wykonanie projektu budowy sieci wodno-kanalizacyjnej w ulicy Wrzosowej i Leśnej, przebudowa i rozbudowa miejskiej oczyszczalni ścieków w Goliszowie czy przebudowa sieci wodno-kanalizacyjnej w ulicy Komuny Paryskiej.

W budżecie na rok 2019 przewidziano również środki pieniężne m.in. na: adaptację budynku Szkoły Podstawowej nr 3 na Centrum Wsparcia Społecznego, budowę alejek oraz odwodnienia na Cmentarzu Komunalnym, kontynuację budowy Centrum Medycznego oraz wykonanie robót budowlanych zgodnie z zaleceniami PPOŻ w obu chojnowskich przedszkolach.


Komentarze

Oj trzeba się modlić, trzeba...
zgłoś komentarz
A to jest modlitwa pokutna czy dopiero przed spowiedzią ?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.