Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Policja rozpoczęła działania pn. "SMOG"

Autor admin
Data utworzenia: 19 grudzień 2018, 11:05 Wszystkich komentarzy: 0


Policja rozpoczęła działania pn. "SMOG"

Na terenie całego powiatu legnickiego rozpoczęły się działania kontrolno-prewencyjne pn. "SMOG".

Celem policyjnej akcji jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policjanci z legnickiej drogówki będą eliminować z ruchu drogowego pojazdy niesprawne techniczne.

- Legniccy policjanci od wczesnych godzin rannych prowadzą działania na terenie powiatu legnickiego pod kryptonimem „SMOG”. Funkcjonariusze eliminują z ruchu pojazdy w przypadku stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska, przede wszystkim w kwestii nadmiernego zadymienia. Policja reaguje na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z biura prasowego legnickiej policji.

Policjanci w czasie kontroli przekazują informacje na temat szkodliwości emisji spalin dla środowiska naturalnego. Smog to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform