Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Minecraft Cuprum Arena

Policja rozpoczęła działania pn. "SMOG"

Author: admin
Creation date: 19 December 2018, 11:05 All comments: 0


Policja rozpoczęła działania pn. "SMOG"

Na terenie całego powiatu legnickiego rozpoczęły się działania kontrolno-prewencyjne pn. "SMOG".

Celem policyjnej akcji jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policjanci z legnickiej drogówki będą eliminować z ruchu drogowego pojazdy niesprawne techniczne.

- Legniccy policjanci od wczesnych godzin rannych prowadzą działania na terenie powiatu legnickiego pod kryptonimem „SMOG”. Funkcjonariusze eliminują z ruchu pojazdy w przypadku stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska, przede wszystkim w kwestii nadmiernego zadymienia. Policja reaguje na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z biura prasowego legnickiej policji.

Policjanci w czasie kontroli przekazują informacje na temat szkodliwości emisji spalin dla środowiska naturalnego. Smog to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.