Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

W sobotę pogrzeb księdza Adama Terleckiego

Author: admin
Creation date: 19 December 2018, 11:37


W sobotę pogrzeb księdza Adama Terleckiego

21 grudnia w Okmianach rozpoczną się uroczystości pogrzebowe zmarłego 2 dni temu księdza Adama Terleckiego, proboszcza miejscowej parafii pw. Matki Bożej Różańcowej.

Duszpasterz zmarł 17 grudnia. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 21 grudnia. Na godzinę 19:00 w okmiańskim kościele zaplanowano Mszę Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. biskupa Marka Mendyka. Po Eucharystii będzie miało miejsce modlitewne czuwanie przy zmarłym do godziny 21:00. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 22 grudnia o godzinie 11:30; ciało zmarłego zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Okmianach.

Ksiądz Adam Terlecki był związany z parafią w Okmianach od kilkudziesięciu lat. Podczas swojej posługi zainicjował m.in. budowę Krzyża Milenijnego na Wale Okmiańskim w Wilczym Lesie; był również pomysłodawcą nadania imienia 10. Brygady Kawalerii Pancernej Szkole Podstawowej w Krzywej.

Zmarły kapłan został uczczony minutą ciszy podczas wczorajszej sesji Rady Gminy Chojnów.

- Ksiądz kanonik Adam Terlecki to postać nietuzinkowa - zaznacza wójt Andrzej Pyrz - Jako kapłan przepracował na terenie gminy Chojnów w parafii Okmiany ponad 31 lat (...) To osoba, która na stałe wpisała się w historię gminy. W 2000 roku Rada Gminy Chojnów nadała księdzu Adamowi tytuł honorowego obywatela. Jest to dla nas wielka i niepowetowana strata - dodaje.