Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Błogosławiona noc! Jasełka w Szkole Podstawowej w Niedźwiedzicach

Autor SP Niedźwiedzice
Data utworzenia: 18 grudzień 2018, 10:18 Wszystkich komentarzy: 0


Błogosławiona noc! Jasełka w Szkole Podstawowej w Niedźwiedzicach

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach oraz Przedszkola w Goliszowie tradycyjnie, jak co roku, wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

15 grudnia, w specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja i współczesna rodzina. Wszyscy z utęsknieniem czekali na przyjście Jezusa na świat.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości. Po zakończonym spektaklu głos zabrała pani dyrektor szkoły Violetta Urban oraz wójt Gminy Chojnów pan Andrzej Pyrz, którzy podziękowali uczniom za występ oraz złożyli wszystkim życzenia świąteczne.

W atmosferę świąt wprowadził nas również kiermasz ozdób świątecznych. Na specjalnie przygotowanych stoiskach, znalazły się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje, m.in. choinki z szyszek, makaronu, orzechów, wspaniałe stroiki, bombki oraz aniołki. Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno rodziców jak i dzieci.

Ozdoby były bardzo pomysłowe i kolorowe. Kiermasz przygotowany został we współpracy z naszymi niezawodnymi rodzicami. Dzięki ich hojności i zaangażowaniu udało nam się zebrać pokaźną kwotę, która zostanie przeznaczona na zakup ciekawych gier i zabawek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w naszej akcji!

Grono pedagogiczne w SP NiedźwiedziceKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.