Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Postęp prac na Legnickiej [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 17 grudzień 2018, 15:28 Wszystkich komentarzy: 0


Postęp prac na Legnickiej [ZDJĘCIA]

Pomimo zimy prace nad nowym mostem nad Skorą wzdłuż ulicy Legnickiej trwają w najlepsze. Zobacz jak zmieniło się to miejsce w przeciągu ostatnich kilku miesięcy.

Stary most, na miejscu którego budowana jest nowa przeprawa, został wyburzony na przełomie czerwca i lipca 2018 roku. Wcześniej do użytku oddano most tymczasowy, dzięki któremu ruch w tym miejscu odbywa się bez większych przeszkód.

Nowy obiekt budowany jest na zlecenie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu w koncepcji zaprojektuj i zbuduj przez wyłonioną w przetargu firmę Probudowa Drożdzal Adam z Sosnowca.

Zobacz jak miejsce to wyglądało w lipcu

Zgodnie z wymogami przedstawionymi przez DSDiK, nowa przeprawa została zaprojektowana w klasie obciążeń A (50 t). Szerokość użytkowa jezdni na moście wynosić będzie 2x3,5 metra. Ponadto po obu stronach powstaną chodniki o szerokości 2 metrów każdy, których nawierzchnia wykonana zostanie z odpornej na ścieranie oraz promienie UV żywicy epoksydowo-poliuretanowej. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei od wykonawcy inwestycji wymaga także umocnienia stożków i skarp przy moście, które zostaną wyłożone kostką granitową bądź kamieniem łamanym licowanym.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.