Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Sukcesy w PZS – uczniowie otrzymali stypendia prezesa rady ministrów

Autor Kasia_
Data utworzenia: 16 grudzień 2018, 09:59 Wszystkich komentarzy: 0


Sukcesy w PZS – uczniowie otrzymali stypendia prezesa rady ministrów

Uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie od lat chlubią się wysokimi wynikami w nauce, a także poziomem zdawalności egzaminów maturalnych oraz zawodowych. Osiągane przez nich wyniki plasują szkołę w czołówce dolnośląskich placówek edukacyjnych.

Sukcesy osiągane przez młodzież z chojnowskiego PZS są najlepszym dowodem na to, że w małych miastach również można zdobyć dobre wykształcenie. Powiatowy Zespół Szkół zapewnia swoim uczniom wysoki poziom kształcenia oraz możliwość wszechstronnego rozwoju.

Uczniowie biorą udział w wielu wymianach międzynarodowych w ramach programu Erasmus, wyjeżdżają na zagraniczne praktyki zawodowe, a na miejscu mogą skorzystać z szerokiej oferty zajęć dodatkowych. To wszystko sprawia, że uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół wyróżniają się w regionie i osiągają imponujące średnie ocen oraz otrzymują nagrody dyrektora szkoły, starosty legnickiego czy prezesa rady ministrów.


W roku szkolnym 2018/2019 szkoła pozyskała środki finansowe z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, które pozwolą na realizację różnorodnych projektów edukacyjnych uatrakcyjniających proces dydaktyczny w placówce. Aktualnie realizowany jest projekt „Bliżej sukcesu” – umożliwia on organizowanie dodatkowych zajęć dydaktycznych dla młodzieży z zakresu przedmiotów ogólnych. Udział w zajęciach mogą brać uczniowie wszystkich klas. Są to zajęcia wyrównujące, które dają możliwość dokształcenia oraz lepszego przygotowania do egzaminów końcowych.

W ostatnich dniach Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie zyskał kolejny powód do dumy, bowiem dwie uczennice otrzymały stypendia prezesa rady ministrów. 10 grudnia w Auli Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych z terenu Dolnego Śląska. Stypendia otrzymały: Sylwia Urszulak z klasy III Liceum Ogólnokształcącego oraz Weronika Grudzień z klasy III Technikum Ekonomicznego.

Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że warto się uczyć. Z pasją zdobywają wiedzę, a wymiernym efektem tej pracy są wyniki matur, które stawiają naszą szkołę w czołówce w zestawieniach zdawalności według powiatów województwa dolnośląskiego. Często zdawalność i średni wynik procentowy naszych licealistów i uczniów technikum przewyższa wyniki krajowe i wojewódzkie, a zdarza się, że osiągają oni stuprocentową zdawalność. Starania i dbałość o wysoki poziom kształcenia pozwalają nam wierzyć, że wyniki tegorocznych maturzystów będą potwierdzeniem słów, że w tej szkole naprawdę warto się uczyć – powiedział nam w rozmowie Mariusz Kowalczyk, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.