Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Sezon grzewczy w pełni. Sprawdź czym oddychasz

Autor admin
Data utworzenia: 13 grudzień 2018, 17:27 Wszystkich komentarzy: 4


Sezon grzewczy w pełni. Sprawdź czym oddychasz

- Jakość powietrza jest zła, osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu... - Tak obecnie prezentuje się sytuacja w Chojnowie, którą na bieżąco każdy z nas może obserwować.

Dane dotyczące jakości powietrza śledzić możemy od marca 2018 roku - wszystko dzięki czujnikowi powietrza zainstalowanemu przez Urząd Miejski na Domu Schrama. Pomiary obserwować możemy w serwisie air.beskidinstruments.com.

Oprogramowanie zintegrowanego systemu informacyjno-pomiarowego jest zaprojektowane tak, aby w czytelny sposób generowało dane aktualne na wykresach, przedstawiało stan powietrza na mapie oraz umożliwiało zapoznanie się z danymi historycznymi. Sensory rejestrują dane w sposób ciągły próbkując zawartość pyłów zawieszonych w powietrzu co kilka sekund przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dane zapisywane są w równych interwałach kilka razy na godzinę i przesyłane na dedykowany serwer co gwarantuje ich wysoką rozdzielczość, aktualność pomiaru i integralność.

Aplikacja „Monitoring Powietrza BI”, za pomocą której możemy sprawdzać bieżąco wskaźniki powietrza w Chojnowie, dostępna jest bezpłatnie na telefony z systemami Android oraz iOS. Podstawową funkcją aplikacji jest wyświetlenie aktualnego stanu powietrza dla takich substancji jak: pył zawieszony PM10, PM2.5, PM1.0, wilgotność oraz temperatura.

Pamiętajmy że wchodzące w skład smogu związku chemiczne, pyły i znaczna wilgotność stanowią zagrożenie dla zdrowia człowieka. Aktualne odczyty nie napawają optymizmem - Jakość powietrza jest zła, osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostała populacja powinna ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu - szczególnie wymagającą długotrwałego lub wzmożonego wysiłku fizycznego.


Komentarze

Nie pomogą czujniki gdy nie będzie kar dla dymiarzy.
zgłoś komentarz
Niedługo zabronią nam całkowicie wychodzić z domów,a później oddychać, sami nie robiąc nic w tym kierunku.
zgłoś komentarz
Bo trzeba niestety kapować na "somsiada" a nie tylko wylewać żale na forum lub portalu.
To żadna hańba w takiej sytuacji poinformować policję że nas sąsiad truje :)
zgłoś komentarz
To prawda, tym bardziej że jeden komin palący "tym-co-zmieści-się-do-pieca" potrafi zatruć okolicę w promieniu nawet kilku kilometrów. Zima jest co rok i nie wierzę, że odkładając małe sumy co miesiąc nie da rady kupić węgla na całą zimę.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.