Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Cuprum arena PWSZ Legnica

Nowa kładka dostępna dopiero po odbiorach

Author: admin
Creation date: 12 December 2018, 15:47 All comments: 4


Nowa kładka dostępna dopiero po odbiorach

Niezbyt długo mieszkańcy Chojnowa cieszyć mogli się z możliwości przechodzenia przez nową kładkę nad Skorą. Obiekt, wciąż czkający na odbiór, został zamknięty dla pieszych. Na ponowne otwarcie będziemy musieli poczekać.

Pomimo, iż prace zostały zakończone, obiekt wciąż formalnie pozostaje w fazie budowy. Brak odpowiedniego zabezpieczenia powodował, że piesi bez przeszkód korzystali z przeprawy - nawet gdy na miejscu wciąż pracowali robotnicy.

Nowa kładka budzi u mieszkańców Chojnowa mieszane opinie. Część krytycznych komentarzy dotyczy nawierzchni, która po opadach deszczu i po przymrozkach jest bardzo śliska i tym samym stwarza zagrożenie dla pieszych. Na fakt ten, podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej, uwagę zwrócił radny Andrzej Matuszewski.

Warto zaznaczyć, że budowa przeprawy trwała niemal rok. Przedłużenie realizacji inwestycji zostało spowodowane koniecznością zmian w projekcie i wzmocnienia konstrukcji. Inwestycja była realizowana przez wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Robót Górniczych KUPRYT II Sp. z o.o. z Polkowic. Inwestycja kosztowała nas ponad 722 tys. złotych.

Zobacz również: Nowa kładka na Matejki. Zobacz jak wyglądała jej poprzedniczka [ZDJĘCIA]


Comments

To teraz chcą nam wmówić że most oddano do ruchu bez konicznego nadzorów budowlanego, bez inspektora który się pod tym podpisał, chyba sobie ktoś żartuje. Teraz gdy ludzie krytykują tą kładkę że jest krzywa i niegodna z planem, choć niby były nanoszone poprawki, ktoś je widział? to dopiero teraz będzie nadzór, taką ciemnotę wam wciśnięto, sero?
report comment
taka,jest prawda,gdyby nie krytyka,to,,nasz,,pan burmistrz,nic by w tym temacie nie zrobił
report comment
To jest jakaś masakra,krzywa,śliska,ale największą katastrofą jest podejście na nią od strony hali. Miała ona ułatwić zycie niepełnosprawnym,a nie ma szans żeby po tej skarpie z piasku wjechali wózkiem.
report comment
Otwarcie dopiero po pokropku
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform