Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Mikołajkowa uczta muzyczna w Domu Kultury [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 12 grudzień 2018, 00:10 Wszystkich komentarzy: 0


Mikołajkowa uczta muzyczna w Domu Kultury [ZDJĘCIA]

11 grudnia chojnowski Dom Kultury gościł mikołajkowy koncert kolęd i znanych piosenek świątecznych w jazzowej aranżacji. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentował się zespół w składzie: Paulina Gołębiowska, Dorota Piotrowska, Kamil Pełka oraz Tomasz Jędrzejewski.

- Występujący dziś artyści są to młodzi, bardzo ambitni ludzie, którzy mają na swoim koncie kilkaset koncertów - od Nowego Jorku, poprzez całą Europę. Wśród nich znaleźli się zwycięzca szóstej edycji Must be the Music czy finalistka Bitwy na Głosy - zaznacza Grzegorz Gapski, radny i członek zarządu powiatu legnickiego oraz organizator dzisiejszego wydarzenia.

Przed chojnowską publicznością zaprezentował się zespół, w skład którego weszli:

Paulina Gołębiowska - wokalistka jazzowa, kompozytorka, pianistka oraz autorka tekstów. Popularność zyskała dzięki udziałowi w programie Bitwa na Głosy w Telewizji Polskiej, gdzie występowała w drużynie Urszuli Dudziak. Na swoim koncie ma występy na scenach obok takich sław jak: Valerie Scott, Mike Russel, Krzysztof Kiljański, Henryk Miśkiewicz czy Jarosław Śmietana.

Dorota Piotrowska - pochodząca z Lubina perkusistka, od lat aktywna na nowojorskiej scenie jazzowej. Artystka znana jest z kompozycji, które obejmują nowoczesne motywy zakorzenione w tradycyjnych rytmach. Na swoim koncie ma koncerty na najsłynniejszych festiwalach jazzowych świata. Jej zespół jest żywą mieszanką muzyków łączącą neo-bop i wpływy muzyki latynoskiej z odniesieniem do tańca i literatury.

Tomasz Jędrzejewski - kompozytor, pianista i aranżer. Na co dzień bierze udział w wielu projektach muzycznych współpracując głównie z muzykami wrocławskiego i katowickiego środowiska jazzowego. Jako akompaniator współpracował min. z Ingą Lewandowską, Januszem Szromem, Sibel Kose, Piotrem Rodowiczem. Dzielił scenę z takimi muzykami jak: Piotr Baron, Adam Bałdych, Jakub Olejnik, Marcin Jahr, Valerie Scott, Jerzy Szymaniuk, Mike Russel. Tomasz Jędrzejewski jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród na festiwalach jazzowych.

Kamil Pełka - kontrabasista, gitarzysta basowa, pracujący jako muzyk sesyjny. Absolwent szkół muzycznych we Wrocławiu i Amsterdamie. Sławę zyskał w 2013 roku dzięki zwycięstwu wraz z zespołem Shata QS w programie Must Be The Music, emitowanym w telewizji Polsat. Artysta występował u boku m.in.: Leszka Możdzera, Justyny Steczkowskiej, Anity Lipnickiej, Atom String Quartet czy Briana Fentressa. Obecnie związany z teatrem muzycznym Capitol.

Ponadto goście wydarzenia mieli okazję usłyszeć radnego Grzegorza Gapskiego, który wraz z zespołem wykonał jedną z tradycyjnych polskich kolęd.

Obok najpopularniejszych i najpiękniejszych kolęd i pastorałek, podczas koncertu wykonywane byłytakże piosenki o tematyce bożonarodzeniowej, m.in. z repertuaru Franka Sinatry czy Mariah Carey. Prezentowane utwory utrzymane zostały w konwencji jazzowej.

- Święta Bożego Narodzenia mają w sobie wielką moc - ta moc związana jest z tradycją, sięganiem do tego co nas ukorzenia, co pozwala czuć się nam we wspólnocie, być razem - komentuje Stanisław Horodecki, dyrektor MOKSiRu - W tej tradycji jest też pewne niebezpieczeństwo - to niebezpieczeństwo polega na tym, że jeżeli za każdym razem dokładnie tak samo będziemy wszystko wykonywać, to stanie się to skostniałe, martwe, trochę nieprawdziwe. To czego dziś byłem świadkiem to cudowne połączenie tradycji sięgania do tego co najlepsze z jednoczesnym takim jej interpretowaniem, odsłanianiem i aranżowaniem, że brzmi to ciągle świeżo, ciągle nowo i ma się ochotę jeszcze raz wejść do tej rzeki i słuchać jej wciąż i wciąż i wciąż - dodaje.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.