Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

XIX Maraton Pisania Listów w Gimnazjum nr 2

Author: admin
Creation date: 11 December 2018, 14:59 All comments: 0


XIX Maraton Pisania Listów w Gimnazjum nr 2

W miniony weekend w wielu miejscach w Polsce odbywał się Maraton Pisania Listów. Akcja organizowana przez Amnesty International polega na wysyłaniu apeli do władz oraz listów solidarności do osób, których prawa są łamane. W Chojnowie po raz kolejny w akcję włączyli się uczniowie Gimnazjum nr 2.

- W tym roku pisaliśmy listy w obronie odważnych kobiet z: Polski, Ukrainy, Chin, Maroka, Wenezueli, RPA, Brazylii, Kirgistanu, Iranu i Indii, których prawa zostały złamane. Kobiety te są prześladowane tylko za to, że miały odwagę występować w obronie praw człowieka. Teraz one potrzebują wsparcia i naszej pomocy - zaznaczają organizatorki szkolnego Maratonu Pisania Listów - Ewa Kantor i Dorota Kamińska - Mimo, że została nas garstka, uczniów i nauczycieli, w ciągu sześciu godzin napisaliśmy 426 listów w obronie praw kobiet z 10 krajów. Serdecznie więc dziękujemy trzecioklasistom, że pisząc listy, z powagą i determinacją przeciwstawiali się łamaniu praw człowieka i domagali się sprawiedliwości wobec prześladowanych kobiet.

Gimnazjum nr 2 w swojej historii gościło jedenaście edycji Maratonu Pisania Listów. W akcji, obok uczniów, przez ponad 10 lat udział brali także absolwenci, nauczyciele oraz osoby zaprzyjaźnione ze szkołą.

fot. Gimnazjum nr 2Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.