Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Promowali służbę wojskową w Powiatowym Zespole Szkół

Autor admin
Data utworzenia: 11 grudzień 2018, 12:14 Wszystkich komentarzy: 0


Promowali służbę wojskową w Powiatowym Zespole Szkół

11 grudnia w auli Powiatowego Zespołu Szkół przy ulicy Witosa odbyło się spotkanie informacyjne z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Głogowie, w ramach którego omówione zostały różne formy służby wojskowej, do których obecnie prowadzony jest nabór.

Przedstawiciele wojska swoją ofertę kierują przede wszystkim do osób, które są na początku swojej drogi zawodowej. Wojskowe Komendy Uzupełnień proponują kilka dróg rozpoczęcia kariery w wojsku, m.in. poprzez służbę kandydacką (szkołę podoficerską lub studnia wojskowe), służbę przygotowawczą (po której można zostać szeregowym, podoficerem lub oficerem rezerwy) lub terytorialną służbę wojskową.

Spotkanie z uczniami stanowiło okazję do: przedstawienia wszystkich wymagań, jakie stawia się osobom chcącym rozpocząć karierę wojskową, zapoznania z charakterystyką pracy oraz przedstawienia korzyści płynących z bycia żołnierzem - a tych nie brakuje. Dla wielu młodych ludzi wstąpienie do wojska to okazja by sprawdzić siłę swojego charakteru oraz realizować plany zawodowe i ambicje. Plusów jest jednak więcej - wybierając karierę żołnierza zawodowego można liczyć na stabilne i atrakcyjne wynagrodzenie z licznymi dodatkami, kursy i szkolenia specjalistyczne, w tym językowe, jasno określoną ścieżkę awansu oraz pewną emeryturę.

Prelekcja wsparta prezentacją multimedialną obejmowała Służbę Przygotowawczą, jako pierwszy krok do Zawodowej Służby Wojskowej, a także Terytorialną Służbę Wojskową oraz szkolnictwo wojskowe.

Spotkanie z Mirosławem Czerniawskim - przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Głogowie, zostało zorganizowane w ramach promocyjnej kampanii "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej", organizowanej w całym kraju przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Zgodnie z założeniami na ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca.

Kampania jest odpowiedzią na wzrost społecznego zainteresowania wojskiem i zdobywaniem kompetencji związanych z bezpieczeństwem. Jej celem jest zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej i obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych − szeregowych, podoficerów i oficerów.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.