Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Weekend cudów w Chojnowie. Wszystkie rodziny otrzymały pomoc!

Autor Szlachetna Paczka
Data utworzenia: 10 grudzień 2018, 09:00 Wszystkich komentarzy: 7


Weekend cudów w  Chojnowie. Wszystkie rodziny otrzymały pomoc!

W weekend cudów do magazynu przy ul. Poźniaków 2 w Chojnowie od rana trafiały gotowe podarunki. W pomoc potrzebującym włączyli się indywidualni darczyńcy, ale przede wszystkim grupy przyjaciół, firmy, szkoły i instytucje.

-Miniony weekend był naprawdę weekendem cudów w Chojnowie, jak i w całej Polsce. W paczkach było to wszystko, co potrzeba rodzinom. To sprzęt gospodarstwa domowego, kosmetyki, środki czystości. Darczyńcy przywozili łóżka, żywność, obuwie, wózek elektryczny dla osoby niepełnosprawnej. Wszystko to, co danej rodzinie pozwoli stanąć na nogi. Docieramy do rodzin i widzimy łzy. To są te momenty, kiedy nie wiemy co powiedzieć. Bo tak naprawdę nie my, tylko nasza współpraca z darczyńcami powoduje, że możemy pomóc rodzinom- mówi Paweł Grabek, lider Szlachetnej Paczki w Chojnowie.

Paczki trafiły do osób samotnych oraz do rodzin wielodzietnych i samotnych mam wychowujących niepełnosprawne dzieci. Rodziny przygotowywały prezenty dla darczyńców, drobne podarunki.

-Dzięki ludziom dobrej woli - wspaniałym darczyńcom, którzy stanęli na wysokości zadania poświęcając swój czas i pieniądze mogliśmy pomóc 19 rodzinom z naszego rejonu. Skala pomocy przerosła wszelkie oczekiwania rodzin oraz nas samych! Teraz po finale emocje powoli opadają, ale wolontariusze mają zamiar odwiedzić rodziny za jakiś czas, zobaczyć jak sobie radzą i co ten projekt wniósł dobrego w ich życie- mówi Paweł Grabek, lider Szlachetnej Paczki w Chojnowie.

Szlachetna Paczka to projekt, który ma na celu pomoc ludziom, którzy znaleźli się na zakręcie życiowym, w tak zwanej niezawinionej biedzie. Pomaga osobom, których spotkała ogromna tragedia losowa, w postaci na przykład straty bliskiej osoby, pożaru domu, poważnej choroby dziecka bądź rodziców. Zgłaszane są osoby oraz rodziny, którym zawsze, jeśli to tylko możliwe, można jak najlepiej pomóc. W Chojnowie finał Szlachetnej Paczki odbył się już po raz piąty. Sami wolontariusze dodają, że był to dla nich naprawdę niezwykły i magiczny weekend.


Komentarze

Akcja jakże słuszna.Tylko czy w takiej skali mamy ludzi po różnych przejściach i nieszczęściach że trzeba pomagać? Uważam że w większym stopniu należy zmobilizować ludzi do pracy której nie brakuje. Trudno mi zgodzić się z tym że pracodawcy szukają pracowników a pracobiorcy powiadają że " nie jestem głupia by codziennie wstawać do pracy jak mi się należy 500+ i inna pomoc" - jest to cytat pani która pracowała w Biedronce i się zwolniła.
zgłoś komentarz
,,ri-pii,za 500zł,nie ,,przeżyjesz,,
zgłoś komentarz
slawek61 czy Ty sobie z nas kpisz czy o drogę pytasz?
Rodziny bez pracy mają wsparcie wielokierunkowe. Nie tylko 500+. W takiej małej miejscowości jak Chojnów budżet miasta na pomoc społeczna działalność Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, zasiłki, dodatki mieszkaniowe, Rodzina 500 przeznacza 14 377 182,00 zł . Tak ponad 14 mln zł z naszych podatków poszło się gwizdać. To wszystko dzieje się gdy pracodawcy szukają pracowników i często ściągają ich za granicy.
zgłoś komentarz
Szukają pracowników? U nas w mieście i gminie największe bezrobocie....
zgłoś komentarz
"Szukają pracowników? U nas w mieście i gminie największe bezrobocie.... " wysoki wskaźnik bezrobocia ,może ale nie koniecznie musi wynikać z braku miejsc pracy.
O tym właśnie piszę .Amazon w Okmianach już dzisiaj szuka pracowników na Ukrainie bo Chojnowianie nie są miłośnikami stałego zajęcia. Wystarczy przeczytać ogłoszenia w Urzędzie Pracy w Chojnowie lub na tym portalu co aktualnie piszemy:

http://www.chojnow.pl/classifieds/classifiedCategory/view/id/6

https://pl.indeed.com/jobs?q=&l=Chojn%C3%B3w%2C+dolno%C5%9Bl%C4%85skie#zgłoś komentarz
,,ri-pii,,pracowałeś w Amazon?
zgłoś komentarz
Mój staż pracy to 41 lat i aktualnie jest to moja druga firma. Wychowałem i zabezpieczyłem dwójce dzieci utrzymanie i wykształcenie. Nigdy nie wyciągałem ręki po jakieś datki czy zapomogi. Jest to poniżej mojej godności. Nikomu nie każe pracować w Amazon , tylko pokazuję że brakuje pracowników nawet w Chojnowie . Niestety lenistwo i brak ambicji zbiera swoje żniwo
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.