Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Magia świąt na chojnowskim Jarmarku Bożonarodzeniowym [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 09 grudzień 2018, 19:07 Wszystkich komentarzy: 1


Magia świąt na chojnowskim Jarmarku Bożonarodzeniowym [ZDJĘCIA]

9 grudnia mieszkańcy ziemi chojnowskiej mieli okazję wziąć udział w tradycyjnym Jarmarku Bożonarodzeniowym, organizowanym na Rynku w Chojnowie.

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen magii. Chyba każdy z nas się zgodzi, że żaden inny okres świąteczny nie przewodzi nam na myśl tylu pięknych skojarzeń. Świąteczną atmosferę doświadczamy podczas spotkań z bliskimi oraz na różnorodnych wydarzeniach organizowanych w okresie świąt.

Tradycją w naszym mieście są coroczne jarmarki organizowane na Rynku, które stanowią okazję do dobrej zabawy przy najpiękniejszych utworach świątecznych oraz do zakupu wyjątkowych produktów, które będą umilać nam świąteczne dni.

Na stoiskach zakupić można było najróżniejsze ozdoby świąteczne, w tym: wyszywane kartki, bombki szklane oraz szydełkowe, ozdoby wykonane z filcu, adwentowe stroiki, ozdoby z koralików, bombki wykonane metodą kanzashi, wianki, aniołki, bransoletki, lampki choinkowe czy świąteczne znicze. Na jarmarku nie zabrakło również stoisk gastronomicznych, na których można było zakupić pierniki, świąteczne ciasta, domki z czekoladya nawet śledzie. Jedno ze stoisk zostało przygotowane przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych przy Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie, inne z kolei przez Warsztat Terapii Zajęciowej

W części artystycznej prezentowały się zespoły folklorystyczne w terenu gminy Chojnów oraz Kapela Góralska Antoniego Gluzy z Żywiecczyzny, która jest stałym gościem imprezy od wielu lat.

Na przeszkodzie organizatorom stanęły fatalne warunki atmosferyczne. Pomimo deszczu i porywistego wiatru chętnych do wspólnego świętowania nie brakowało.


Komentarze

Nie tyle magia świąt co jakiś magik to zorganizował. Chojnów ma ogromne tradycje góralskie więc taki mieliśmy jarmark W przyszłym roku proponuje zorganizować jarmark z okolic Morza Czarnego - tradycje podobne. Organizator z pewnością nie wie że w okolicach Chojnowa mamy przesiedleńców z całej europy. Dlaczego nie można było zachęcić miejscowych Łemków i innych nacji do przygotowania jarmarku w swoim stylu. Przykładem jest powiat Bolesławiecki gdzie kultywuje się tradycje Bałkańskie czy wręcz Bośniackie
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.