Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

PZS uczestniczy w ogólnopolskim projekcie „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata”

Autor Kasia_
Data utworzenia: 08 grudzień 2018, 14:47 Wszystkich komentarzy: 0


PZS uczestniczy w ogólnopolskim projekcie „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata”

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie jako jedna z dziesięciu szkół z całej Polski zakwalifikował się do projektu „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata jako ponadczasowy wzór postaw”, realizowanego przez Uniwersytet Jagielloński.

Młodzież będzie uczestniczyć w 4 weekendowych zjazdach w Krakowie, podczas których odbędzie się cykl wykładów i spotkań edukacyjnych, gdzie wspólnie z pracownikami Uniwersytetu Jagiellońskiego zrealizują założenia projektu.

Celem przedsięwzięcia jest opracowanie i przedstawienie sylwetki wybranego lokalnego bohatera. Uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół zdecydowali się opisać historię ks. Adama Łańcuckiego – pierwszego proboszcza w powojennej chojnowskiej parafii.

W ramach projektu uczniowie zwiedzą Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.

W projekcie bierze udział 40 uczniów ze szkół w całej Polsce, w tym czworo z Powiatowego Zespołu Szkół: Magda Chadała, Angelika Niemczyk, Julia Józefów oraz Adam Swatek. Grupą opiekuje się Grzegorz Kamiński.


„Sprawiedliwi wśród Narodów Świata jako ponadczasowy wzór postaw” to przedsięwzięcie, które zakłada edukację młodzieży w zakresie komunikowania się, metod współpracy grupowej, a także krytycznego i kreatywnego myślenia oraz sposobów rozwiązywania problemów.

Projekt jest realizowany na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w Centrum Badań Holokaustu Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych oraz Instytutu Europejskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uczniowie do realizacji projektu potrzebują materiałów o ks. Adamie Łańcuckim. W związku z tym zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy posiadają zdjęcia, pamiątki bądź inne materiały dotyczące pierwszego proboszcza chojnowskiej parafii o umożliwienie ich skopiowania i wykorzystania podczas warsztatów. Materiały można przynosić do sekretariatu szkoły bądź przesyłać na adres szkola@pzs-chojnow.pl lub portal@chojnow.plKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.