Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Wójt Gminy Chojnów mianował swojego zastępcę

Autor Urząd Gminy Chojnów
Data utworzenia: 07 grudzień 2018, 14:21 Wszystkich komentarzy: 1


Wójt Gminy Chojnów mianował swojego zastępcę

Wybrany w październiku na drugą kadencję Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz mianował swojego zastępcę. Został nim Grzegorz Styrkowiec – wieloletni i doświadczony pracownik Urzędu Gminy Chojnów. Przez ostatnie 4 lata włodarz największej gminy powiatu legnickiego nie miał zastępcy. Co więc wpłynęło na konieczność jego powołania?

W ciągu kilku lat Gmina Chojnów znacznie zwiększyła dynamikę działań na płaszczyźnie inwestycyjnej. Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz konsekwentnie realizuje bowiem swój plan rozruszania gminy. Przypomnijmy, że jeszcze w poprzedniej kadencji Gmina Chojnów zaliczyła historyczny awans w rankingu nakładów na inwestycje magazynu Wspólnota, wędrując niemal 500 miejsc w górę. Z pewnością to jeden z czynników, które wpłynęły na październikowy sukces wyborczy wójta oraz rady gminy, w której po wyborach aż 13 z 15 radnych utrzymało mandat. Wysoki poziom inwestycji to sposób władz gminy na niwelowanie zmniejszających się wpływów z funduszy unijnych. To w kolejnych inwestorach upatrywana jest szansa na utrzymanie dynamicznego rozwoju infrastruktury i dalszą poprawę życia mieszkańców.

Właśnie dobiega końca największa w historii inwestycja w Okmianach. Wraz z budową centrum Amazon lawinowo zwiększa się zainteresowanie Terenami Aktywności Gospodarczej usytuowanych w pobliżu węzła autostrady A4 w Krzywej. Obsługa wszystkich zadań związanych z rozwojem gminy wymaga podejmowania wielu aktywności. Aby sprostać oczekiwaniom inwestorów, dosłownie trzeba być w kilku miejscach jednocześnie. Nie chcemy, aby w obliczu tych wszystkich przedsięwzięć i inwestycji, nad którymi pracujemy, sprawy bieżące mieszkańców Gminy Chojnów schodziły na dalszy plan. Dlatego zdecydowałem się na powołanie swojego zastępcy. – komentuje Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz. Od tej pory współkierowanie funkcjonowaniem urzędu i wspomaganie wójta w jego obowiązkach spocznie na barkach Grzegorza Styrkowca. To doświadczony urzędnik, pracownik Wydział Gospodarki, Planowania i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Chojnów. W samorządzie lokalnym pracuje od ponad dekady. Posiada wykształcenie ekonomiczne i administracyjne. Ciesze się z zaufania, jakim obdarzył mnie Wójt. Obowiązki zastępcy wójta będę pełnił, wykorzystując całe swoje doświadczenie i wiedzę dla dobra mieszkańców Gminy Chojnów – zapewnia.


Komentarze

Mialem okazje grac w zespole z Grzeskiem . Na boisku byl POMOCNIKIEM - mam nadzieje ze na Tym stanowisku jako zastepnca też się sprawdzisz . Gratulacje i powodzenia
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.